Preskočiť na obsah

J. K Rovlingová: Harry Potter a Kameň mudrcov

  Autor: J. K Rowlingová
  Názov: HARRY POTTER a Kameň mudrcov

  Knihu Harry Potter som si vybral najmä preto, že knihy a filmy o čarodejníkovi ma sprevádzali celým detstvom. Vybral som si prvý diel, kde to všetko začalo.
  Príbeh ma zaujal svojou originalitou, nadprirodzenými bytosťami a magickými zaklínadlami. Pri čítaní knihy som si predstavoval, aké by bolo úžasné mať kúzelnícke školy aj u nás v skutočnosti. Predstavoval som si možnosť lietania na metle, vedieť čarovať a zažívať všetky tie veci, ktoré zažil Harry.
  Harry Potter si o sebe spočiatku myslel, že je obyčajný chlapec, sirota, ktorý býval u svojich zlých príbuzných. Keď mal 11 rokov zistil, že jeho rodičia boli čarodejníci a aj on je jeden z nich. Nastúpil na čarodejnícku školu v Rokforte, kde bolo všetko magické. Hneď si tam našiel priateľov a stala sa z nich nerozlučná trojka. S Ronom a Hermionou, zažili množstvo dobrodružstiev, učili sa kúzla, lietanie na metle, hranie metlobalu. Hlavnou zápletkou knihy bolo odhalenie zlého čarodejníka Lorda Voldemorta, ktorý zabil Harryho rodičov a ukradol z Rokfortu Kameň mudrcov. Bol to kameň, ktorý dokázal človeku priniesť nekonečný život. Pri záchrane kameňa a porazení temného pána museli traja priatelia zvládnuť veľa nebezpečných prekážok, preukázať svoju odvahu, silu a rozum. V poslednej kapitole tejto knihy sa Harry Potter stretol zoči-voči s Voldemortom. Pri boji s ním získal Kameň mudrcov a v prvom boji zvíťazil. Harry našiel nový domov.
  Túto knihu by som odporučil všetkým milovníkom filmov Harryho Pottera. Prečítanie knihy mi prinieslo väčší zážitok, ako jeho filmové spracovanie. V knihe je omnoho viac deja, informácii a zaujímavostí.
  Toto dielo mi prinieslo veľa zábavy a pocitu byť súčasťou sveta kúziel.

  Marko Matuškovič, 5.B