S touto knihou som začal celú ságu potteroviek. Už od prvých riadkov ma fascinoval nápad a nezvyčajné prostredie čarodejníckeho sveta. Veď kto by nechcel vedieť čarovať? Dozvedám sa, že hlavnou postavou bude Harry, celkom obyčajný chlapec, no so svojimi snami a jedným z nich je niečo významné dosiahnuť. Fantázia a mágia sa ti striedajú a ja pri čítaní neviem či som v realite a či v sne. Harry sa stal mojím idolom, dobrodruhom i cieľavedomým chlapcom, ktorý aj napriek prekážkam bojuje, za pomoci priateľov a tak trochu aj šťastia proti zlým silám v Rokforde.
