Preskočiť na obsah

J.K.Rowlingová : Harry Potter a tajomná komnata

    Harry Potter a Tajomná komnata

    Harry Potter a Tajomná komnata predstavuje druhý diel v slávnej sérii kníh od J.K. Rowlingovej, v ktorej ide o dobrodružstvá mladého čarodejníka Harryho Pottera a jeho priateľov v kúzelníckej škole Bradavice. Túto Knihu som si vybral hlavne preto lebo je veľmi zapamätateľná a tento diel som si vybral práve preto lebo je môj najobľúbenejší.

    Príbeh začína, keď sa Harry po letných prázdninách vracia do školy na druhý ročník. Ale tento rok sa stane o niečo záhadnejší, keďže sa v škole začnú diať záhadné udalosti. Zmiznutie študentov a otvorenie Tajomnej komnaty, o ktorej sa hovorí len ako o záhadné mieste ktoré vyvoláva strach a neistotu v celej škole . Harry, spolu so svojimi vernými priateľmi Ronom Weasleyom a Hermionou Grangerovou, sa rozhodne vyšetriť túto záhadu. Ich pátranie ich zavedie do temných a tajomných častí Bradavíc, kde sa stretávajú s novými postavami a bytosťami, ktoré sa vyskytujú len v kúzelníckom svete. Medzi týmito postavami je aj Dobby ktorá je moja najobľúbenejšia postava. Je to domáci škriatok so slobodným duchom, ktorý sa snaží varovať Harryho pred nebezpečenstvom, ktoré mu hrozí. Dôležité sú aj rivality medzi niektorými postavami, ako je napríklad rivalita medzi Harrym a Dracom Malfoyom. V priebehu knihy sa dozvedáme viac aj o minulosti Bradavíc a o legendárnom záhadnom útočníkovi, ktorý v minulosti terorizoval školu. Harry a jeho najlepší priatelia musia čeliť tomuto nepriateľovi a odhaliť pravdu, aby zachránili nielen seba, ale aj celú školu pred nebezpečenstvom, ktoré im hrozí. Kniha sa končí víťazstvom pre Harryho a jeho priateľov, keď sa im podarí odhaliť pravdu o Tajomnej komnate a poraziť nebezpečného útočníka. Harry, s pomocou svojich priateľov, objaví, že Tom Riddle, mladý Voldemort, je spojený s Tajomnou komnatou a že útočník bol vlastne jeho duša, ktorá sa usilovala o znovuoživenie Voldemorta.

    Príbeh ma zaujal preto lebo je plný dobrodružstvá, záhad a zaujímavých postáv. Tento diel je môj najobľúbenejší preto lebo je veľmi záhadní a tiež nemá skoro žiadne momenty kedy nebol zaujímavý a zo všetkých kníh čo som čítal, táto kniha bola jediná na ktorú som sa pozrel viackrát. A tiež to bola jedna s prvých kníh ktoré som čítal, lebo to bol aj ako darček na moje deviate narodeniny, kde som dostal všetky 7 knihy.