Preskočiť na obsah

Jakub a obrovská broskyňa

    Hlavnou postavou príbehu je chlapec Jakub, Kedže mu rodičia zomreli, tak žije so svojimi nepríjemnými tetami. Žijú v chalúpke na kopci. Na záhrade im začala rásť broskyňa, ktorá bola časom stále rástla, narástla až do takých rozmerov že sa ľudia z celého sveta chodili pozerať na túto broskyňu, tety vyberali peniaze za každého kto sa išiel pozrieť na túto broskyňu.

    Jakub sa rozhodol vyliezť na broskyňu, ktorá sa utrhla a plnou rýchlosťou sa valil dole kopcom, vletel až do mora. Našťastie nebol v broskyňy sám, bol tam spoločne s obrovským hmyzom a inými zvieratami, ktorí sa stali jeho novými priateľmi, konkrétne s obrovským dvojhlavým oborom, múdrou myšou, hovoriacim vtákom, čarovným pavúkom a priadkou morušovou. Na mori zažili cestu plnú dobrodružstiev a výziev.

    Doplavili sa do nebeskej krajiny, v ktorej ich skoro zneškodnil obor menom Gruborám. Jakub a hmyz spolu spolupracovali a našťastie ho zneškodnili, síce im poškodil broskyňu, ale nevyhral. Po víťazstve sa Jakub s priateľmi vrátia naspäť na pevninu. Konečne má pokoj od svojich tiet a môže žiť znova naplno.