Preskočiť na obsah

Jazdci časom 1. Misia

    Liam O’Connor mal zomrieť pri havárii Titanicu v roku 1912. Maddy Carterová mala zomrieť pri leteckom nehode v roku 2010. Sal Vikramová mala zomrieť pri požiari v roku 2026. Tieto 3 postavy sa stretli a ich život sa úplne zmenil, keď sa jedného dna stretli s tajonou organizáciou nazvanou TimeRiders. Táto organizácia sa zameriava na ochranu času a dejín pred zmenami, ktoré by mohli spôsobiť katastrofálne dôsledky.

    Jazdci časom sú poslaní do minulosti, v ktorej majú zastaviť zmeny v čase, ktoré by mohli zmeniť priebeh dejín. Ich prvá misia sa odohrala New Yorku v roku 2001, krátko pred teroristickými útokmi 11. septembra. Musia zabrániť zmenám, ktoré by mohli ovplyvniť udalosti a zmeniť priebeh histórie. Zažili pád dvojičiek, ale aj mnoho nebezpečných incidentov s nezvyčajnými stvoreniami.

    Počas svojej misie sa stretávajú aj s ďalšími výzvami a nebezpečenstvami, ktoré im bránia v plnení ich úloh. Napriek tomu sa im podarí zabrániť zmene času, ale po návrate zistia, že ich svet sa zmenil, niečo sa pokazilo, no vlastne veľa vecí nevyšlo podľa plánu a sú radi že všetci traja prežili. Cestovanie v čase má veľa nevýhod. Ak sa pokazí nejaká misia tak môžu zostárnuť kľudne aj o 30 rokov.