Preskočiť na obsah

Jill Hucklesby: Našiel sa zajačik (Zvierací záchranári)

  Autor: Jill Hucklesby
  Názov knihy: Našiel sa zajačik (Zvierací záchranári)
  Ilustroval: Jon Davis
  Vydalo: FRAGMENT
  Počet strán: 142
  Obsah:
  Sára je deväť-ročné dievčatko, ktoré pri bicyklovaní s ockom a sestrou Zoe zazrelo pri ceste v škatuli malého zajačika. Bol opustený a vyhodený niekým.
  Vyzeralo to na domáceho maznáčika, o ktorého bolo dobre postarané, ale už sa im zunoval a potrebovali sa ho zbaviť. Zajko bol veľmi vyhladovaný, lebo nevedno, ako dlho bol vyhodený. Mal podváhu a bol veľmi chudý. Sára sa ho ihneď ujala a zaviezli ho k veterinárovi. Ten ho prezrel a ošetril.
  Mamička im medzitým priniesla chutné čokoládové mafiny. Sára navrhla, aby sa volal zajko Mafi, keďže to bolo dievčatko. Zorganizovala pre ňu zbierku v škole a charitatívnou zbierkou vyzbierala peniaze aj pre ostatných zverencov útulku. Mafi sa jej natoľko páčila, že ju chodila pravidelne kŕmiť, rozprávať sa s ňou, hladkať, trhala jej čerstvé púpavové listy a zahŕňala ju láskou.
  Mafi si našla v útulku kamaráta Montyho. Bol to zajko a čoskoro sa stali nerozlučnou dvojkou.
  Rodičia videli, že puto je silnejšie a silnejšie – Sára stále v myšlienkach bola pri Mafi a Montym. Denné chodenie za nimi bolo časovo náročné. Mafi sa zotavila, pribrala a bola samostatná i v kŕmení.
  Sára prosila rodičov o to, aby si Mafi mohli nechať a zobrať domov. Povedali, že sa musia rozhodnúť a zároveň pripomenuli Sáre, aké je náročné sa o zajkla každý deň starať. Sára si toho bola vedomá.
  Na druhý deň čakalo Sáru prekvapenie – mohla si nechať oboch-aj Mafi a aj Montyho. To bolo radosti!
  Prečo sa mi kniha páči / čo ma zaujalo / odporúčanie…
  Kniha sa mi páči veľmi preto, lebo sama mám veľmi rada zvieratká a mám tiež svojho zajka, ktorý sa volá Benny.
  Zaujala ma dobrosrdečnosť celej rodiny už od počiatku, ako našli opusteného zajačika a neváhali mu ihneď pomôcť. Ani na chvíľku nezaháľali a situáciu riešili rýchlou pomocou.
  Taktiež obdivujem rodičov, že dovolili mať Sáre oboch zajačikov a páčia sa mi príbehy so šťastným koncom 
  Knihu odporúčam každému, kto má rád zvieratá. Kniha ja jednou z rozsiahlej série kníh „Zvierací záchranári“, kde sú dobrodružné príbehy s rôznymi zvieratkami. Ja som prečítala takmer celú sériu kníh a rada aj požičiam ostatným spolužiakom.
  Tu sú niektoré z nich:

  Hľadá sa šteniatko Poranený sokol
  Mačiatka v novom dome Opustený ježko
  Zatúlané jahniatko Kozliatko v hrození
  Hniezdo pre sovičky…..