Preskočiť na obsah

Jony Ive Geniálny dizajnér z Apple

    Knihu s touto tematikou som si vybrala preto, lebo podľa mňa je zaujímavá, náučná, ale aj poučná. Myslím si, že je veľmi obdivuhodné ako sa človek, ale aj firma dokáže vypracovať z úplného dna na vrchol. Týmto referátom Vám chcem povedať o tejto ťažkej ceste za úspechom alebo ju aspoň načrtnúť.
    Kniha zahŕňa všetky dôležité míľniky, ktoré stoja za úspechmi firmy Apple. Sústreďuje sa najmä na Jonyho Ive, ktorý sa podieľal na vývoji produktov, ktoré z malej firmy spravili celosvetovo uznávanú značku. Produkty, ktoré dnes používame dennodenne ako napríklad Macbook, IPad a IPhone by nikdy neuzreli svetlo sveta nebyť Jonyho šikovnosti a schopnosti myslieť do budúcnosti. Kniha nám krásne ukazuje Jonyho školské roky, vysokoškolské štúdium na Polytechnike v Newcastli označovanej ako najlepšia dizajnérska škola vo Veľkej Británii. Jony si svoje vedomosti počas tohto štúdia overoval, dopĺňal a zdokonaľoval v rôznych dizajnérskych firmách. Ďalšie kapitoly nás oboznamujú o Jonyho kariérnych začiatkoch a úspechoch v rôznych firmách vďaka ktorým sa vypracoval až na pozíciu uznávaného dizajnéra v Apple. Avšak kniha nie je zameraná len na dizajnéra, ale aj na zakladateľa Apple Steve Jobsa a nesmieme zabudnúť aj na produkty, ktoré z Apple spravili firmu takú akú ju poznáme dnes.
    Referátom som chcela poukázať na ťažkú kariérnu cestu, ktorú často sprevádzajú rôzne skúšky, odbočenia a slepé uličky a musí si ňou prejsť väčšina ľudí.