Preskočiť na obsah

Juraj Raýman Hon na tučniaka

  Postavy z tejto knihy sú: Leo, Tuči, Stano, Oliver, Kapia, Stražmajster Húževka, Gašpar, Melichar, Baltazar, Namestnik.
  Vybral som tuto knihu, pretože páčil sa mi obrázok na knihe a zaujímalo ma to, že tato kniha je o tučniakovi a páčia sa mi tučniaci. Ja som už čítal inú knihu o tučniakovych dobrodružstvách, a preto mňa priľakla tato kniha.
  Začal sa „Hon na tučniaka“ z toho, že Leova oslava ôsmych narodenín v zoo sa skazila tým, že jeho mama musela isť do pôrodnice a neupekla svoj firmovy koláč pre syna. A keď sa stala divná situácia, Leo bol prekvapený, že našiel tučniaka, ktorého zobral domov. Chlap musel zostať v ten deň sam doma, lebo otec išiel za mamou do pôrodnice, tak musel zavolať opatrovateľke Kápii, aby postrážila Lea. Keď Kapia bola už u neho tak Leo sa dozvedel, že opatrovateľka vie robiť krásne a chutne obložené chlebíčky (to jej bude ešte potrebne). Keď Kapia si všimla že Leo ma doma tučniaka, tak sa prekvapila, že odpadla.
  Tym časom v zoo: Stano a Oliver (sú to dvaja ošetrovatelia) si všimli, že chyba im jeden tučniak, pretože, keď oni čistili bazén tučniakov tak jeden zmizol odtiaľ. Keď už pochopili akú chybu spravili, išli za svojim zebrovanym autom von hľadať tučniaka. Tym časom v zoo, namestnik zistil že sa v zoo jeden tučniak stratil a toto mohlo by pomôcť urobiť veľký škandál.
  Keď Stano a Oliver sa zoznámili z Kapiou (viac o tomto bude v knihe) tak oni spoznali ju podľa toho, že ona je známa vďaka chlebíčkom. A spolu začali hľadať Lea a tučniaka. Keď sa dôzvedeli u vodiča električky, že Leo išiel až na kraj mesta, tak už vedeli, že Leo je veľmi ďaleko.
  Po ceste na severný pol stretol Leo troch dedkov, ktorý sa volali Gašpar, Melichar a Baltázar. Vedeli ste, že traja králi a ich auto-pomocnica Marion budu pomáhať obyčajnému chlapovi? Može sa takáto magická vec stať len pred Vianocami aj lietajúce policajne môžete vidieť len pred Vianocami.
  Poučil som sa z tej knihy to, že sa nemáš vzdávať keď chceš niečo urobiť, a keď nevieš sa rozhodnúť tak máš poslúchnuť svoje srdce a ono ti ukáže správnu puť.
  Udporučam tuto knihu tym kto ma rad dobrodružstva a vtaky (hlavne tučniaky). Bola by dobra pre deti od 7 až 14 rokov (občas aj dospelym) 