Preskočiť na obsah

.K. Rowlingová – Harry Potter a Kameň mudrcov

    Ako malá som túto sériu filmov milovala a prečítala som aj všetky časti kníh, no najviac mi v pamäti zostala prvá kniha.
    Obsah: Je to príbeh o malom chlapcovi Harrym, ktorému zomreli obaja rodičia. Išiel tak bývať k svojej tete a strýkovi do Anglicka, tí mali syna Dudleyho. Harry mal síce kde bývať, ale jeho strýko a teta sa k nemu nesprávali vôbec dobre. Zatajili mu pravdu o smrti jeho rodičov, ponižovali ho a podobne. Jeden deň však Harrymu prišiel list, bola to prihláška na čarodejnícku školu v Rokforte. Strýko a teta s tým vôbec nesúhlasili, hovorili mu že aj jeho rodičia navštevovali túto školu a práve to môže za ich smrť. Harry bol však malý a zvedavý chlapec, ktorého nebavilo žiť v podmienkach aké mal u svojej tety a strýka, tak sa rozhodol spolu s Hagridom odísť do Rokfortu. Po ceste tam sa dozvedel celú pravdu o svojich rodičoch, o škole na ktorú je zapísaný už od narodenia, o svojich schopnostiach a taktiež veľmi zbohatol. Rodičia mu odkázali niekoľko stoviek libier vo svojej banke. V škole spoznal svojich dvoch najlepších priateľov, Rona a Hermionu. No aj nepriateľov ako bol napríklad Draco Malfoy. Počas celého príbehu bojuje dobro zo zlom a ako to vždy aj býva dobro a pravda vždy zvíťazí. Nie vždy je to ale ľahké ,tejto trojici kamarátov sa to však vždy podarí.

    Je to naozaj zaujímavá knižná séria a myslím si že ak má čitateľ rád sci-fi a tak trošku skreslenú realitu, stojí to za prečítanie.