Preskočiť na obsah

Kapitánova dcéra- Alexander Sergejevič Puškin

    Dielo má zaujimavú zápletku a ukazuje na to, ako nás môže zradiť človek od ktorého sme to nikdy nečakali. Myslím tým Pugačova ako zradil Petra. Najprv sa zdal že je len tulák, no ukázalo sa že je nemilosrdný zbojník. Dielo je napínavé a vie upútať čitateľovu pozornosť. Autor ukazuje na históriu Ruska a ťažký boj ľudí za spravodlivosť.
    Popri historických udalostiach dielo doplňuje aj romantický príbeh. Toto sa mi na diele páčilo najviac, kontrast medzi napätím z vyburovanej situácie( Pugačov príchod na Belogorskú pevnosť) a medzi hrejivými pocitmi lásky dvoch ľudí. Dielo poukazuje na krásu lásky medzi mužom a ženou. Medzi Petrom a Máriou. Aj po tom všetkom Mária našla Petrovich rodičov, neskôr sa stretla s cárovnou. Cárovnina milosť nakoniec zachránila Petra.
    Túto knihu som si vybrala hlavne preto, že som ju prečítala vďaka povinnému čítaniu. Bez toho by som si ju pravdepodobne nikdy neprečítala. Som veľmi rada, že to tak nebolo. Kniha mi priniesla pocity napätia a nedočkavosti, čo sa bude diať ďalej. Táto kniha sa mi zatiaľ z povinného čítania páčila najviac.