Preskočiť na obsah

Kde jsi, když nejsi – Radka Třeštíková

    Príbeh o živote, o láske aj o rozchode. Príbeh o tom, kedy je lepšie odísť ako zostať, ale aj tak je to ťažké. Hlavná hrdinka nás prevedie svojím životom, pustí nás do svojich myšlienok a pocitov, nechá nás nahliadnuť do svojich bežných dní a to je všetko, čo potrebujete vedieť. Autorka Vám príbeh nadávkuje presne tak, ako bude treba. Je to príbeh zo života, a aj keď neprežívate to, čo hlavná hrdinka, pochopíte ju a dokážete sa do nej vcítiť. Emócie tak pracovali na plno, cítila som zlosť, nespravodlivosť i smútok. Chcelo sa mi kričať, ale zároveň som si užívala to odľahčenie, vďaka vtipným poznámkam a situáciám, že som sa koľkokrát musela aj nahlas smiať.
    Kapitoly tu sú neobvykle na preskáčku, je to dávkované presne tak, aby bol čitateľ v určitom napätí a všetko mu došlo v tú správnu chvíľu. Je to skvele premyslené a prepracované.
    Niektoré situácie sú tu napísané iba v náznakoch, každý si potom podľa seba môže vyložiť, čo sa skutočne stalo a každý si tak časti príbehu môže prežívať po svojom.
    S knižkou som stále žila, myslela som na ňu, aj keď som ju práve nečítala. To je pre mňa známka skvelého príbehu.