Preskočiť na obsah

Kde všade som (ne)zomrel

  Kde všade som (ne)zomrel

  reflexia (úvaha)

  Ku knihe som sa dostala cez platformu YouTube, na ktorej autor „PPPíter“ pridáva YouTube videá ako cestuje po zahraničí a rôznych exotických krajinách a zdieľa bizarné, smutné ale aj šťastné zážitky a spomienky. Je to séria autobiografických tragikomických poviedok. Knihu venuje svojim rodičom, pretože keby vedeli, čo všetko sa mu stalo, nikdy by ho nepustili z domu.
  Svoje cesty po svete ako sú krajiny Amerika, Ázia a Afrika opisuje s humorom a nadhľadom. Prináša príbehy z rôznych krajín ako Himaláje, Amazonský prales, Africké savany a ďalšie exotické lokality. Cestuje so svojou priateľkou kde sa dostávali do rôznych situácii kde ich zadržala polícia a niekoľkokrát skončil v nemocnici s extrémnymi črevnými infekciami alebo z najzávažnejšou infekčnou chorobou nazývanou malária, kde sa stretáva so smrťou. Zdieľa zážitky s miestnymi obyvateľmi, ktorí neboli vždy nápomocný ako to poväčšine býva, keď cudzinec príde do inej krajiny.
  Na knihe sa mi páči ako autor zdieľa zážitky zlé aj dobré a chce aby ľudia videli ako sa mu smola lepí na päty už od mala, no zároveň, že zahraničie nie je len o zábave a šťastných chvíľach ale aj o nešťastí a hrozných udalostiach. Myslím si, že chce odkázať ľuďom, že nech napriek týmto všetkým prekážkam idú vyskúšať na vlastnú kožu. Je podaná vtipnou formou no nie vždy sa však autor smial. Taktiež z knihy môžeme dozvedieť množstvo informácií o iných kultúrach. Motivuje ma práve on k čítaniu kníh, pretože jeho forma písania je zaujímavá a keď knihu čítam neviem prestať. Knihu by som určite odporučila vášnivým cestovateľom.

  Aneta Dudášová, IV.D
  Stredná priemyselná škola informačných technológii Ignáca Gessaya