Preskočiť na obsah

Kde všade som (ne)zomrel

    Kniha Kde všade som (ne)zomrel je séria autobiografických tragikomických poviedok Petra Popluhára, ktorý na cestách po Afrike, Amerike a Ázii čelí rôznym problémom. Kniha sa začína príbehom z Malawi, kde skoro skončil za mrežami. V Peru ho počas štvorhodinovej cesty v mikrobuse zastihli žalúdočné ťažkosti. V Kalifornii zistil, že klamať v životopise sa neoplatí a taktiež bol vyhodený z práce, kde ho okrádali o zarobené peniaze. V Senegale mu jeho nový kamarát takmer ukradol tenisky a v Argentíne ho zastihla ďalšia otrava jedlom. V Ománe ho niekto nadrogoval a v Gabone mal zase, ako inak, žalúdočné problémy. Tieto príbehy sú však len slabý odvar toho, čo zažil v Togu. V Togu totiž dostal maláriu a od smrti mal len veľmi málo. Začalo to črevnými problémami, pokračovalo 40 stupňovou teplotou a tŕpnutím končatín. Zatiaľ čo Sofia, Petrova priateľka, hľadala po celom Togu lieky na maláriu a infekciu čriev, Peter bojoval o život. Našťastie sa mu podarilo vyliečiť a vrátiť sa naspäť domov.
    Napriek tomu, že autor niekoľkokrát takmer prišiel o život, príbehy sú písané s humorom a nadhľadom. V knihe nechýbajú ani základné a zaujímavé informácie o krajinách, v ktorých sa dané príbehy odohrávajú.
    Knihu mi odporučila kamarátka a som rada, že som si ju prečítala. Uvedomila som si, že je dôležité dávať si veľký pozor pri cestovaní. Taktiež som sa veľa vecí naučila o daných krajinách a určite by som ich niekedy rada navštívila.