Preskočiť na obsah

Kde začína nenávisť Rachel Abbott

  Prvý prípad Stephanie Kingovej začína vraždou Marka,ktorého podreže jeho priateľka Evie. Hoci prípad vyzerá byť jasný od prvej chvíle, celú situáciu komplikuje tvrdenie Evie že Mark ju fyzicky týral celé roky. Ako dopadne súdny proces? Je Evie naozaj vinná ako tvrdí Markova sestra Cleo,alebo je to celé iba dobre premyslená lož?
  Nuž…zápletka skvelo premyslená, do poslednej chvíle neviete kto klame a kto hovorí pravdu a súvislosti prípadu sú vysvetlené až na posledných stranách. Napriek tomu považujem knihu iba za priemernú, hlavne kvôli zbytočne rozťahanému príbehu. Kľudne by stačila polovica strán, menej vnútorných monológov postáv a dynamickejší dej.Takto sa to teda končí…
  Už mi je jasné, že jedna z nás musí zomrieť. Niekedy je smrť nevyhnutná, inokedy sa jej dá zabrániť. Ale odohrávajú sa aj tragédie, ktoré sa samy vyvíjajú, postupne naberajú silu a spôsobujú jedno zlo za druhým.
  Áno. Túto je načase skončiť…

  Mark a Evie prežili búrlivý milostný románik. Evie vrátila Marka do života po náhlej smrti jeho prvej manželky. Markova sestra Cleo vie, že by sa mala kvôli bratovi tešiť, ale na Evie sa jej niečo nezdá… alebo len žiarli, že už nie je v jeho živote na prvom mieste?
  Evie sa nasťahuje do Markovho krásneho domu na útese priamo nad morom a čoskoro porodí krásnu dcérku. Akosi pričasto sa jej však stávajú nehody v domácnosti. Tvrdí, že je len nešikovná, ale jej priatelia sa o ňu čoraz väčšmi boja. Mohol by jej zranenia spôsobovať Mark?
  Seržantku Stephanie Kingovú raz v noci zavolajú do domu na útese a tam nájde dve prepletené telá v zakrvavených posteľných prikrývkach.
  Kde sa začína vražda? Keď vrah zdvihne nôž, pripravený zasadiť ním smrtiaci úder, alebo predtým, pri prvej myšlienke na násilie? Kam až siahajú korene nenávisti a pomsty? Keď sa obvinená postaví pred súd, porota musí nájsť odpoveď na otázku, či vraždu možno za istých okolností obhájiť.