Preskočiť na obsah

Keby mačky zmizli zo sveta, Genki Kawamura

    Jednou z kníh, ktoré som čítala prednedávnom bola Keby mačky zmizli zo sveta od autora Genki Kawamura. Je napísaní v angličtine. Kniha ma najprv zaujala svojou obálkou, pretože mám veľmi rada mačky a myslela som si, že táto knižka bude o mačkách. Ale nebola to pravda.
    Príbeh je o mužovi, ktorý má normálny život až na jeden deň, kedy sa dozvie, že má rakovinu. A najhoršie je, že mu ostáva iba jeden deň života. Nechcel tomu uveriť, mal rád svoj život, svoju prácu poštára a mal dokonca rád aj svoju ex-manželku. V ten istý deň sa v jeho byte zjaví postava, ktorá je úplne ako on. Jeho druhé ja. Ale je to diabol, ktorý mu ponúkne dohodu. Ak si bude želať niečo, čo by úplne zmizlo zo sveta, tak za každú jednu vec mu daruje jeden deň života. Ale ktoré veci to budú, si vyberá diabol.
    Postupne si teda želá rôzne veci, najprv zmizli mobily a on dostal plus jeden deň života. Potom to boli filmy, ďalej hodiny. Na štvrtý deň chcel diabol, aby si želal, nech zmiznú mačky. To ale nechcel a preto si nakoniec vybral ten deň za svoju smrť.
    Táto kniha určite nie je pre deti, má v sebe rôzne smutné a vážne časti. Ani neviem, ako ju zhodnotiť. Kniha sa mi páčila, ale to, čo je jej obsahom je také tajomné a zvláštne, že mám z toho smutný pocit. Ale som rada, že keď si mal vybrať medzi životom seba a mačiek, vybral si seba. Aj keď to sú len obyčajné mačky. Bez vecí sa dá žiť, ale život každého človeka alebo zvieraťa je najviac na svete.