Preskočiť na obsah

Keeper of The lost cities do Shannon Messenger

    Keeper of the Lost Cities je fantasy séria kníh , ktoré sledujú život dvanásťročnej Sophie Foster. Už keď má Sophie päť rokov zistí , že nie je obyčajným dievčaťom . Počuje myšlienky vsetkych okolo seba. To, že nepatrí do ľudského sveta si Sophie potvrdí keď k nej domov príde elf Fitz Vacker, ktorý tvrdí , že prišiel Sophie ukázať miesto, kde skutočne patrí. To miesto sa volá Lost Cities. Je to krajina, v ktorej žijú elfovia. V tejto krajine si Sophie nájde adoptívnych rodičov , chodí tu do prestížnej školy menom Foxfire a má tu aj kamarátov.

    V škole sa naučí, že tí najuznávanejší z elfov majú práve také schopnosti ako Sophie sama. Normálne má elf jednu až dve tieto schopnosti, ale Sophie ich má päť. Veľa elfov si myslí, že tým pádom bude tá , ktorá zastaví obávaných nepriateľov – Neverseen. Je to skupina elfov, ktorí robia škody nielen u elfov samotných , ale i u trollov, trpaslíkov a iných druhov bytostí.

    Séria Keeper of the lost cities sleduje život Sophie Foster až do asi pätnástich rokov jej života. Počas toho si nájde kamarátov aj vo forme jednorozcov s telepatickymi schopnosťami , aj v liečiteľovi Elvinovi, ktorý ju vidí v nemocničnom krídle až príliš často.

    Ak chcete vedieť viac, prečítajte si sériu Keeper of the lost Cities.