Preskočiť na obsah

Kitty, utajené mačiatko, Holly Webb

    Moja najobľúbenejšia kniha ktorú som naposledy čítala je príbeh o mačiatku Kitty. Príbeh začína tým že dievčatko Lotka spolu s jej bračekom Timkom a otcom sa presťahovali do nového domu k ich starkej. Lotka musela zmeniť aj školu. V škole bola trošku nesmelá a mala obavy že si nenájde žiadnu kamarátku.
    Raz išla s babkou do obchodu a cestou videla v uličke starú škatuľu a v nej malé mačičky. Zo začiatku si myslela že sú tam iba dve mačiatka no v skutočnosti tam boli tri. To tretie čiernobiele sa viac bálo a viac sa schovávalo. Jedného dňa Lotka si na lavičke čítala časopis o zvieratkách ktorý jej chodil každý týždeň. V tom sa objavilo dievča menom Sárka a opýtalo sa že čo to číta. Lotka jej odpovedala že číta článok o mačičkách. Sárka jej povedala že oni majú doma kocúrika menom Harvy. Lotke sa veľmi páčilo že sa so Sárkou rozpráva a veľmi sa bála že ak by Sárke povedala že ona žiadnu mačku nemá, tak odíde a už sa nebudú rozprávať. Preto si vymyslela že aj ona má doma mačku. Lotke ako prvé prišlo na rozum meno mačky ktorú kedysi mala jej starká a to menom Kitty.
    Bol pekný slnečný deň keď si Lotka ležala na tráve v starkinej záhrade a jedla sendvič. Starká na záhrade mala ešte aj skleník ale ten už bol starý a deravý. Ako Lotka oddychovala zrazu videla ako z trávy na ňu niečo pozerá. Bolo to čiernobiele mačiatko. Bolo veľmi chudučké a vyzeralo vystrašene. Lotka jej dala kúsok zo svojho kuracieho sendviča. Pozorovala mačiatko ako sa hltavo kŕmi a potom mu pripravila ďalší kúsok. V tom pribehol Timko a videl ako Lotka kŕmi mačku. Opýtal sa jej že či by ta mačka mohla byť ich a že by si ju mohli nechať. Mali z toho trošku obavy lebo vedeli že starká má rada doma poriadok a čistotu. Ale prišlo im ľúto tej mačičky tak sa dohodli že jej spravia pliešok v starom skleníku na záhrade. Ďalšie ráno ako sa Lotka s Timkom vybrali do školy, Lotka nachystala mačiatku na raňajky zopár cereálií s mliekom. Vedela že to nie je najlepšie jedlo, ale nemali nič iné. Neskôr však začalo pršať. Timko sa bál že mačiatko v skleníku premokne nakoľko je deravý. Tak zobrali mačiatko do Lotkinej izby pretože v jej izbe bola veľká skriňa do ktorej mohli schovať mačiatko bez toho aby si to niekto v dome všimol. A tak mala Lotka s Timkom tajomstvo ohľadom mačičky ktorej dali meno Kitty a ktorú doma schovávali. Jedno ráno sa Lotka zobudila a zbadala že Kitty sa v skrine nenachádza a ani v jej izbe. Veľmi sa bála že Kitty odišla z domu. Začala prehľadávať celý dom keď v tom ju zbadala starká a sa jej opýtala čo robí o siedmej ráno v sobotu hore? Už jej nezáležalo na udržaní tajomstva tak sa starkej aj ockovi priznala o mačičke Kitty ktorú schovávali spolu s Timkom doma. Starká si všimla pootvorenú zásuvku s utierkami. Medzi vyžehlenými utierkami sa schovávalo čiernobiele mačiatko. Lotka sa veľmi potešila že sa mačiatko našlo.
    Nakoniec jej starká dovolila že si ho môžu nechať. Lotka celé toto tajomstvo prezradila aj Sárke v škole. Tá sa smiala a mali radosť že každá má svoju mačičku.