Preskočiť na obsah

Kniha džunglí

    Kniha je o chlapcovi menom Maugli. Maugli je veľmi múdry a zručný chlapec. Naučil sa žiť na nebezpečnom mieste . Behať, loviť a celkovo navigovať v džungli . Ale to len po vychovaní. Maugli je teda malý chlapec, ktorý sa stratil v džungli, keď bol ešte malý . Našla ho vlčia svorka pri indickom pralese a rozhodli sa ho vychovať ako jedného z nich. Maugli sa naučil veľa trikov od zvierat, ako sú napríklad loviť a hovoriť ich jazykom. Tiež ho učia ako prežiť v nebezpečnej džungli.
    Potom Maugli stretne ďalšie zvieratá a sa s nimi skamaráti. Jeden z nich je Balú, ktorý je veľký medveď a naučí džungľové zákony a ako sa orientovať v džungli a mu podáva vedomosti. Potom sa stretne s Baghírou, silná čierna pantera, ktorá Maugliho chráni pred nebezpečenstvami. Pre Maugliho to nie je len ružové, lebo stretne Šer Chána. Je to veľký a zlý tiger, ktorý chce Maugliho dostať a zabiť, pretože sa mu nepáči, že človek žije medzi zvieratami.

    Môj názor na dielo: bolo to zaujímavé. Aj keď to bolo niekedy trochu náhodné. Keď som bol menší, tak som zvykol pozrezávať rozprávku o knihe džunglí. Asi by som to neodporúčal, ale aspoň som si porovnal knihu a rozprávku.

    Prečo som si vybral túto knihu: túto knihu som mal prečítanú, tak som sa rozhodol o nej napísať. Túto knihu som čítal nedávno a si z nej pamätám viac údajov ako z inej knihy.