Preskočiť na obsah

Kniha, ktorá ma naučila inak premýšľať

    Najskôr to bol obal knihy, ktorý mi padol do oka, pretože sa stretol s druhým okom, nádherným. To modré oko vyzeralo tak, že skrýva bolesť, no zároveň aj tajomstvá a skrytú krásu. A tak som knihu zdvihla, otočila a začala čítať. Počas toho, ako som to čítala, som už videla, ako mi utekajú posledné zvyšky peňazí z peňaženky. Zozadu a po stranách knihy boli vety, ktoré boli napísané a preškrtané. ,,Divné,“ povedala som si, no veľmi som to neriešila, budem mať dosť času si to preštudovať neskôr. Stojím pri pulte, podávam svoje peniaze predavačke a už sa neviem dočkať na ten príbeh, čo ma čaká.
    Juliette, dievča s veľkým srdcom, je už rok držané v cele, v tajných podzemných katakombách spolku ,,Obnovenie“. Je to spolok, ktorý sa rozhodol, že po páde atómovej bomby, nasilu prinúti ľudí, celú Zem, aby sa im podriadili. Chcú ju použiť ako zbraň, pretože jej dotyk spôsobuje druhým mučenie, ba až smrť. Lenže ona bola celý život šikanovaná, vlastní rodičia ňou pohŕdali. Nechce byť zbraňou, vrahyňou ani strojom na mučenie ľudí. A v tom sa ocitá v zamilovanom trojuholníku. Háčik je však v tom, že Warner je generál spolku ,,Obnova“ , ktorý ju držal v zajatí a Adam je jeho vojak, ktorý chce utiecť, pretože nechce mať nič spoločné s tým, čo sa chystá.
    Nielenže má táto kniha chytľavý obsah, ale ukázala mi dve rôzne cesty zmýšľania. Juliette by buď išla s Warnerom, ktorý tvrdí, že prekliatie jej dotyku nie je prekliatie, ale dar alebo by išla s Adamom, ktorý chce s ňou utiecť, na všetko zabudnúť, žiť normálny život a založiť si aj rodinu.
    Rozhodnutie je na nej a myšlienky, ktoré jej víria v hlave, sú popísané a preškrtané po obale knihy. Oko, ktorým sa pozerá, skúma svoje možnosti, pocity, sny, ale i šance na prežitie. Táto kniha ma naučila viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Je dokonalým príkladom, ako sa pozrieť na veci inak.

    Mám prekliatie . Je to dar. Som ich sklamanie. Nikdy si ma nezaslúžili. Som ich zbraň. Nenechám sa ovládať.