Preskočiť na obsah

Knižka mojich zážitkov a pekných spomienok

  Knižka mojich zážitkov a pekných spomienok

  Futbalový kemp

  Jedného dňa som doma sedel v obývačke a pozeral televízor, keď mi zrazu moja mama povedala o ponuke, ktorú dostala z jej práce.
  Spýtala sa ma, či by som sa nechcel prihlásiť na futbalový kemp. Ja som povedal, že áno. Chcel som to vyskúšať, pretože môj sen bol stať sa brankárom.
  Na tomto kempe bolo veľmi veľa detí, ktoré som nepoznal, ale netrvalo dlho a našiel som si tam aj kamarátov.
  Trénovali nás tréneri zo Slovenska ale aj z Talianska. Učili ma správne chytať loptu v bráne a na to nám aj zamerali každý deň tréning.
  Tento kemp trval jeden týždeň. Hneď na začiatku dostal každý hráč darček. Dostali sme fľašu, šiltovku, loptu a dres.
  Posledný deň kempu sme hrali zápas a vystúpenie mal aj futbalový Tiktoker ktorý je známy najmä v Taliansku. Predviedol svoj futbalový freestyle. A v neposlednom rade sme od neho dostali tiež podpis na loptu.
  Počas tohto kempu som sa zabavil, dobre si zatrénoval a budem rád, ak budem mať ešte možnosť si takýto futbalový kemp niekedy zopakovať.

  Hokejový zápas

  Hokej ma začal fascinovať keď som mal asi dva roky. Vždy som túžil stať sa brankárom a mať na sebe brankársku prilbu.
  Tiež som chcel vidieť naživo zápas, čo sa mi aj v roku 2022 splnilo. Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa konal hokejový zápas medzi Slovanom a LukoRaumou.
  Za Slovan hrali napríklad Takáč, Kukumberg, Haščák, Zigo, Hlavaj a rôzni iní hráči. Vtedy sa hral posledný zápas na turnaji o Dunajský pohár – Danube Cup 2022.
  Na tento zápas ma vzal tato, strýko a dedo. Bola tam neuveriteľná atmosféra. Zápas skončil výhrou pre Slovan 6:2.
  Keď som prišiel domov, pozrel som si celý zápas znova v televízií z archívu a dokonca som tam videl aj seba keď ma zachytila kamera. Bolo smiešne vidieť samého seba.
  Ak bude možnosť, rád by som si ešte nejaký dobrý hokejový zápas pozrel naživo. Musím uznať, že pozerať hokej v televízií a vidieť ho naživo je neporovnateľné. Prináša to nezabudnuteľný zážitok a preto odporúčam si takýto hokej pozrieť už iba kvôli tej skvelej atmosfére.

  Ja a Lucasova oslava

  Nie je to tak dávno, keď môj najlepší kamarát Lucas oslavoval svoje narodeniny a pozval ma na jeho oslavu. Veľmi som sa potešil.
  Oslava sa konala na netradičnom mieste a to v laserovej aréne.
  Bol som plný očakávaní ako to bude prebiehať.
  Dostali sme perfektnú výbavu. Výzbroj bola zložená z helmy, dostali sme tiež laserovú zbraň, šatku a prístroj, ktorý nám ukazoval v ktorom sme tíme.
  Najviac sa mi páčilo, ako sme s tým laserom strielali. Našim cieľom bolo chrániť vežu. Mali sme pri nás aj malého štvornohého pomocníka, pekného psíka. Hry trvali približne spolu 1 hodinu 30 minút.
  Po hre sme sa presunuli do oddychovej miestnosti, v ktorej si Lucas sfúkol sviečky na torte a pripil si so svojimi kamarátmi.
  Neskôr sme boli ešte pozvaní k Lucasovi domov, kde sme sa spolu zahrali a odovzdali zvyšok darčekov.
  Tento deň sa mi veľmi páčil a ja mu ďakujem, že ma na jeho oslavu pozval.