Preskočiť na obsah

Kocúr Krištof Katherine Applegateová

    Jacson má imaginárneho priateľa už od štyroch rokov. Keď bol malý, museli bývať v minivane, kvôli problému s peniazmi. Jacson mal kamarátku Marisol, ktorá mala tiež imaginárneho priateľa a chodili spolu venčiť ps. Keď bol Jacson v obchode, ukradol psie keksy, no nik mu na to neprišiel. Jacsonov kamarát Kocúr Krištof stál pri ňom vždy, keď potreboval pomoc. Aj teraz, keď sa kvôli nedostatku peňazí mali odsťahovať, stál pri ňom.Na ďalší deň im oteckov kamarát ponúkol garážový byt. A tak tam bývali a jeho imaginárny kamarát Krištof zmizol, lebo Jacson už nepotreboval jeho pomoc.
    Kniha sa mi páčila a vybrala som si ju preto, lebo mám rada ľudí, ktorí sa nikdy nevzdávajú. Rada čítam príbehy, v ktorých sú zobrazené priateľské vzťahy medzi ľuďmi. Aj keď boli chudobní, nikdy nestrácali zmysel pre humor.
    Pri čítaní tejto knihy som si uvedomila, že nie všetci majú kamarátov ako ja. Je super, keď má človek kamaráta, ktorý pri ňom stojí za každých okolností. Moja kamarátka práve taká je, je jednoducho super! Vždy sa na ňu môžem spoľahnúť. A verím, že aj ona na mňa.
    Ak niekto nemá také šťastie ako ja, nemajú skutočných priateľov, tak im pomáha vymyslieť si imaginárnych. Aj takýto vymyslený priateľ môže byť pomocou v ťažkých časoch.