Preskočiť na obsah

Koruna temnoty – Sarah J. Maas

    Osemnásťročná bojovníčka Celaena sa stala po nezmyselnom kráľovou dýkou. Od kráľa Adazlanu dostala úlohu zlikvidovať členov hnutia Terrasanu, ktoré ho mohlo jediné vojensky poraziť. Mala ho zjednotiť stratená dedička krajina Aetin. Počas práce sa stretáva s dávnym známym Archerom, ktorý je členom hnutia.
    Dala mu šancu ujsť výmenou za informácie o hnutí, tiež chcel ovládnuť svet pomocou Celaeninej mágie. Kráľ vymietil všetku mágiu z krajiny, vrátane Celaeniných rodičov, ktorí mali magické schopnosti. Celaena sa skontaktovala s duchom prastarej kráľovnej Eleny, ktorá jej kázala nájsť tajnú silu kráľa, zlikvidovať ju, a tým zachrániť svet. V spolupráci s princom Dorianom a kapitánom kráľovej armády odhaľujú v čom spočíva sila kráľa ako aj magické schopnosti, ktoré musia zostať utajené, inak by kráľ zlikvidoval Doriana. Následne sa dozvedáme, že Archer bol zradca a Celaena ho musela tiež odstrániť. Keďže mala magické schopnosti odchádza na doporučenie kapitána Chaola, aby sa zachránila do inej krajiny. Chaol odhalil, že ona je tou stratenou dedičkou Terrasanu.
    Aj keď kniha patrila do fantastickej literatúry, ktorú zväčša obľubujem, čítala sa mi ťažko, bolo tam na mňa príliš veľa násilia.