Preskočiť na obsah

Kosec

    „Kosec“ od Neala Shustermana je dystopický román, ktorý sa odohráva v budúcnosti, kde spoločnosť riadi morálny kódex, ktorý zabezpečuje, že po dosiahnutí určitého veku jednotlivci musia byť „zkosený“ – odstránení zo spoločnosti, aby udržali populáciu pod kontrolou. Hlavná postava, Citra Terranova, je vybraná na výcvik na Kosca – jednu z osôb, ktoré majú vykonávať kosenie.
    Citra je zo začiatku znechutená touto myšlienkou, ale postupne si uvedomuje zložitosť a nutnosť tohto procesu. Počas výcviku sa zoznámi s Rowanom Damishom, ďalším výberom na Kosca, ktorý má silné pochybnosti o morálnej správnosti celého systému. Keď sa ich vzťahy s vedúcimi koscami komplikujú, Citra a Rowan sa rozhodnú spoločne bojovať proti korupcii a nespravodlivosti v systéme.
    Postupne sa stávajú kľúčovými hráčmi v boji proti tomuto zriadeniu a začínajú odhaľovať temné tajomstvá spojené so systémom Koscov. Ich cesta je plná nebezpečenstva, intríg a morálnych dilem, ale obaja sa rozhodnú bojovať za spravodlivosť a ľudskosť.
    „Kosec“ od Neala Shustermana je hlboko dojímavý príbeh, ktorý skúma otázky morálky, spravodlivosti a ľudskej povahy, zatiaľ čo prináša napínavý a dojímavý príbeh o odvahe bojovať za to, čo je správne.