Preskočiť na obsah

Královná Šarlota

    Krála z Anglicka potrebujú oženiť precestovali už skoro celý svet ale nikto ho nechcel ale nakoniec vojvoda z Nemecka sa rozhodne vydať svoju sestru za kráľa Anglicka lebo sa vytvorí spojenectvo a vyrieši to jeho problémy . Mladá Šarlota len sedemnásť ročná je na ceste do Anglicka .Ked nastane čas svadby budúca královná sa stratí královnin sluha sa ide poradit s kralovým sluhom lebo nevie čo má robiť a vtom to započuje kráľ rozhodne sa ju ísť sám nájsť .Nájde ju pri živom plote ako sa ho snaží preliezť dajú sa do reči spolu a král zistí že si Šarlota myslí že kráľ je nejaké zviera alebo čo no nakoniec Šarlota zistí že ten milý muž je kráľ . Svadba prebehne úplne bez problémov . Ale ked príde večer Šarlota zistí že budú bývať oddelene to ju naštve lebo si myslela že budu bývať v jednom paláci spolu a aby toho nebolo málo tam kde bude bývať kráľ je takmer na druhej strane Anglicka.
    Ubehlo pár dní a královna sa začína nudiť lebo počas líbaniek nemože opustiť Buckinghamov pálác a nemože primať ani návštevy . V jedno ráno sa pri raňajkách královna rozhodne navštíviť krála . Ked dorazila do Kew zisti že kral cele tie dni travil v hvezdárni . Pohádali sa ,ale o pár dní sa rozhodne král nasťahovať do Buckinghamoveho palácu lebo podľa pravidiel musia splodiť královského potomka tak sa rozhodnu na párnych a nepárnych dňoch vzdržalo pár týždňov a potom v jedno ráno si priznali že je to hlúposť . V noci ale královná zistí niečo o čom nemala vedieť ,zistí že král ma nervovú poruchu a že sa rozpráva s hviezdami ale neodradí ju to lebo Šarlota kráľa miluje a pristúpi na to aby sa išiel liečiť do Kew takže ostala na pár týždnov sama no počas tých týždňov sa zistí že kráľovná Šarlota je tehotná ale aj ked posiela královi listy král ich neobdržiava lebo jeho lekar je tak trochu šialený
    Královná sa rozhodne navštíviť krála ale ked zistí čo s kráľom robia zostane totálne zaskočená rozhodne sa že lekára prepustí a o krála sa bude starať sama ale v Londíne parlamen začne pochybovať že kráľ je zdravý a tak ho prinútia výstúpiť a prehovoriť k ľudu . Kráľ to ale nezvládne a v koči sa zrúti tak aby uverili v parlamente že kráľ je zdravý kráľovna usporiada ples . Ples vyšiel podľa očakávaní a v parlamente nadiešiel klud . Na druhý den prisiel porod a narodil sa zdravý chlapec . Nakoniec mali 13 potomkov a žili šťasný až do smrti.