Preskočiť na obsah

Krutý princ

  Vzdy som mal veľký problem čítať knihy, vzdy som ale chcel citat knihy, kvoli vedomostiam a slovníku. Knihy ľuďom pomáhajú lepšie rozmýšľať a rozširovať slovnú zásobu. Veľmi si prajem do buducna, že ma začnú knihy baviť, pretože vedomosti z kníh su veľmi vzácne a som si istý, že mi do života pomôžu v rôznych smeroch. Skôr mám radšej, keď si môžem pozrieť seriál ako by som mal citat knihu. Nedavno som pozeral seriál TY s hlavnou postavou Joe Goldbergom, ktory tiež rad číta knihy, a možno aj to ma môže to buducna motivovať k čítaniu kníh, lebo cely ten “lajfstajl” s knihami vyzera velmi zaujimavo.
  Ešte k tomu ma moja mama motivuje aby som čítal knihy.
  Jedneho dna cez leto, keď som mal ísť na brigádu a potreboval som niejaku aktivitu.
  Sestra mi dala veľmi zaujímavú knihu s názvom Krutý Princ od autorky Hollý Black.
  Príbeh sa začal, keď Jude mala 7 rokov a jej rodicov brutalne zavraždili pred jej vlastnými očami. A spolu s jej sestrami ich uniesli zo sveta smrteľníkov.
  Pohybujú sa v svete Fae, kde sa stretávajú s politickými intrikami, zradami a nebezpečím.Príbeh sa odohráva v korupčnom kráľovstve Elfhame, kde ľudia a víly žijú vedľa seba, ale ich vzťahy sú napäté. Jude, ľudská dievčina, je vychovávaná v Elfhame a snaží sa získať moc a rešpekt v svete, kde ľudia sú považovaní za slabých. Cardan, mladý princ, je na začiatku príbehu nevrlý a krutý, ale postupne sa mení v komplexnú postavu so svojimi vlastnými túžbami a obavami.Jude sa snaží prežiť v nebezpečnom svete, kde politické manévre a zrady sú na dennom poriadku. Snaží sa získať miesto v kráľovskej korte a bojovať za svoje miesto vo svete, kde jej ľudský pôvod ju robí zraniteľnou. Cardan je jedným z jej najväčších protivníkov, ale zároveň aj jedným z jej najväčších spojencov.V priebehu príbehu sa vyskytuje mnoho zápletkov, zrad a nečakaných obratov. Jude musí čeliť mnohým nástrahám a rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia nielen jej vlastný osud, ale aj osud celého Elfhame. Medzi Jude a Cardanom sa postupne vyvíja zložitý vzťah, ktorý je naplnený napätím, ale aj nečakanými citmi.Krutý princ je napínavým príbehom o moci, láske, zrade a sebareflexii. Holly Black vytvorila bohatý a dobre vykreslený svet, ktorý čitateľa vtiahne do svojich stránok. Svojimi komplexnými postavami a zaujímavým zápletkám si získala veľkú popularitu medzi fanúšikmi fantasy literatúry.V záverečných kapitolách knihy sa odhaľujú tajomstvá a zápletky, ktoré viedli k dramatickému finále. Jude musí čeliť nebezpečenstvu a rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia budúcnosť nielen jej vlastného života, ale aj životov tých, ktorých miluje.
  Páči sa mi, že ten príbeh je zaujimavy a je to mimo reálneho sveta. Take odreagovanie a tak.