Preskočiť na obsah

Krutý princ – Holly Black

    Krutý princ
    Holly Black

    Príbeh zo sveta elfov v ktorom je hlavnou postavou nebojácná Jude. V tomto svete na ňu číha mnoho nástrah a prekážok. A ako by nestačilo, že je človek ešte sa aj dostala do problému s kráľovým najmladším princom Cardanom. Jej nevlastný otec, ktorý sa ujal jej aj jej dvoch sestier im zabezpečil to najlepšie možné štúdium v Elfhelme. Toto pobúrilo nie jedného elfa. Jude sa však nenechala znechutiť a rozhodla sa zapojiť do turnaja pre elfov. A ten aj úspešne vyhrala. To bol jeden z dôvodov prečo ju Cardan, syn kráľa, nemal rád. Hlavný dôvod bol však o niečo hlbší. Keď nastal osudný deň, korunovácie nového kráľa, došlo k neuveriteľnej udalosti. Polovica kráľovskej rodiny včetne následníka trónu zomrela. Krv kráľovskej rodiny mal na rukách otec Jude a Balekin, najstarší syn kráľa. Ich túžba po moci viedla k tejto tragédií. V priebehu tohto masakru sa Jude podarilo zachrániť Cardana. Jediný človek ktorý mohol korunovať Balekina za kráľa sa nachádzal v tajných chodbách hradu s Jude. Nedalo sa povedať či toto bolo ideálne riešenie, ale Cardan nemal veľmi na výber. Jude bola jeho jediná možnosť. Aj keď sa títo dvaja nevedeli vystáť, museli spolupracovať. Zosnovali spolu plán ako poraziť Balekina. Ale na koniec všetko nabralo iný spád. Novým kráľom Elfhelmu sa stal Cardan ktorého korunoval ešte malý Oak. Dieťa ktoré je právoplatným následníkom trónu. Všetko bolo v rukách človeka ktorý netúžil zasadnúť na kráľovský trón a mať na hlave korunu. Donedávna krutý princ sa stáva podlým kráľom.
    Kniha jednoznačne stojí za váš čas. Je plná zvratov, podlých a krutých rozhodnutí a klamstiev. Romantika nie je na prvom mieste ale určite tam nechýba.

    Knihu som si vybrala pretože som chcela zmenu od stereotypnej romantickej novely. Užila som si čítanie tejto knihy asi najviac. Autorka dokázala dokonale opísať svet v ktorom sa tento príbeh odohráva a ja som si ho zamilovala.