Preskočiť na obsah

Labyrint: útek

    Túto knihu som si chcela už veľmi dlho prečítať ale nikdy som nemala čas. Keď nám dala učiteľka spracovať referát tak ten čas nastal. Kniha sa volá Labyrint: útek je to prvá časť z trilógie od Jamesa Dashnera. Je to Sci-fi pre dospievajúcu mládež v štýle Hunger games.
    Hlavnou postavou v knihe je šestnásť ročný Thomas, ktorý sa prebudí na neznámom mieste kde žijú iba chlapci. Nikto z nich nemá spomienky na predchádzajúci život. Okolo tohto miesta sa nachádza labyrint do ktorého chodia bežci hľadať cestu von. No v labyrinte sú hrôzostrašné tvory zvané plačlivce. Thomasa to k labyrintu od začiatku priťahovalo. Vedľajšie postavy vodca Alby a jeho zástupca Newt riadia ,,flek“ ako to oni nazývajú aby všetko fungovalo ako má. Každý mesiac príde výťahom novy chlapec ale po Thomasovom príchode hneď na druhy deň sa niečo zmenilo. Prišlo dievča a malo v ruke odkaz že je posledná. Zavládol chaos. Čo to znamená? Dokážu nájsť cestu z labyrintu? Stane sa Thomas bežcom a pomôže nájsť cestu von?
    Všetky čo sa deje na fleku a v labyrinte sa dozvedáme z pohľadu Thomasa. Takže vieme toľko informácii ako on a vieme sa ľahko vžiť do jeho situácie. Prežívame sním zvedavosť, ale zároveň strach ako to celé skončí. Nevedomosť nás núti čítať ďalej, aby sme zistili prečo sa to všetko vlastne deje. Kniha ponúka veľa akcie a napätia, takže sa určite nebudete nudiť. Vznikajú tam nové priateľstva ale aj nepriateľstva. Niektorý sa obetujú pre dobro ostatných, Príbeh končí otvorenie keďže je to trilógia.
    Knihu labyrint by som odporučila všetkým ktorý majú radi dobrodružstvo. Najprv ma kniha moc nebavila ale potom začala byť zaujímavá. Určite si prečítam aj ďalšie dve časti. Podľa kníh sú natočene aj filmy, ktoré mi tiež neuniknú. Aspoň si môžem porovnať moje predstavy s tým, ako si to približne predstavoval autor.