Preskočiť na obsah

Láska slečny Elliotovej- Jane Austen

    Rada by som niečo napísala o poslednom románe Jane Austen a o jej postavách. Hlavnou hrdinkou je tu Anne Elliotová, ktorá je dcéra marnomyseľneho sira Waltera. Mužským hrdinom je kapitán Frederick Wentwort.

    Anne s Fredirickom spája smutná minulosť. Obidvaja boli do seba zaľúbený dokonca už zasnúbený ale na radu Anninej priateľky zrušila zásnuby. Po ôsmich rokoch sa dvojica znova stretne a s chudobného kapitána sa teraz stal bohatý muž, o ktorom všetci hovoria. Sir Walter svojou marnomyseľnosťou rodinu dostane do finančných problémoch a tak rodina odíde do lázni a dom prenájmu admirálovi Croftovi, ktorý je príbuzný s kapitánom. Do lázni pôjde len sir a jeho najstaršia dcéra. Anna bude musieť isť za svojou mladšou sestrou, ktorú znova trápia vymyslené choroby. Tam sa napokon aj stretnú. Sú k sebe bohužiaľ odmeraný. Po nejakom čase skupinka odíde k moru kde to vyzerá, že môžu byť nakoniec priatelia. Tam sa objavý aj pán Elliot, ktorý má po smrti ich otca získať všetok majetok. Pán Elliot bude chcieť Annu požiadať o ruku a bude sa zrazu diať nedorozumenia. Ako to nakoniec skončí? Po takom dlhom čase sa stále milujú či ich láska už pred letmi vyhasla? Môžte sa dozvedieť ak si knihu prečítate.

    Toto bola druhá kniha, ktorú som dostala k narodeninám od Jane Austen. Veľmi ma lákalo prečítať ako sa žilo a čo bolo vtedy doležite a tak ďalej. Rada by som si prečítala v budúcnosti všetky jej knihy.