Preskočiť na obsah

Laura Nowlin, If he had been with me

    Táto kniha je úžasným príbehom o mladej láske, priateľstve a osude. Hlavná postava, Autumn, je mladé dievča, ktoré už od detstva trávi veľa času so svojím najlepším kamarátom a susedom Finnom. Ich priateľstvo je hlboké a plné porozumenia, no postupne sa medzi nimi začína vyvíjať niečo viac. Ich vzťah je plný napätia a neistoty, pretože nevedia, či by mali riskovať a prejsť na ďalšiu úroveň.
    Ale osud ich rozdelí, keď sa Finn rozhodne odísť na inú školu. Autumn sa musí vyrovnať so stratou a pokračovať v živote. Cíti sa zmätená a osamelá, no postupne stretáva nových ľudí a vytvára nové romantické vzťahy. Jej cesta je plná objavovania a rastu, a zisťuje, že život má pre ňu pripravené mnoho prekvapení.
    Laura Nowlin v tejto knihe vynikajúco zachytáva emócie a vnútorné konflikty hlavných postáv. Jej písanie je prístupné a ľahko sa číta, čo umožňuje čitateľom úplne sa ponoriť do príbehu. Autorka dokáže skvele vystihnúť myšlienky a pocity hlavných postáv, čo nám umožňuje sa s nimi stotožniť a prežívať ich príbeh spolu s nimi.