Preskočiť na obsah

Legomesto – Dobrodružstvo

  LEGOMESTO, príbeh sa volá Dobrodružstvo.

  Postavili nové mesto a obyvatelia sa tešili na jeho otvorenie. Z reproduktorov sa čoskoro ozvalo: Otvorené!
  Obyvatelia natešene vbehli do Legomesta. Jedna rodina už-už išla do domčeka. Na druhý deň tá rodinka mala pokoj, až kým… porozprávam vám to: Ich najstaršia dcéra sa vybrala so psíkom Bailym na prechádzku. Keď sa vrátila, čakalo ju niečo zvláštne. Videla obrovský chvost. Išla k nemu, ale hneď, ako sa priblížila, chvost zmizol. Délia, tak sa volá, sa išla pozrieť na miesto, kde bol ten chvost. Vtedy začal Baily štekať, Délia sa pozrela a uvidela obrovského vtáka. Délia okamžite zašla za otcom a všetko mu porozprávala. Jej mladší brat Tom to počul a v momente bol pri nich.
  “Si si istá, Délia?” opýtal sa otec. “Áno, určite!” A vtedy Tom vykríkol: “ja mám nápad! Skryme sa a budeme čakať, či sa opäť objaví.” Tak sa teda skryli. O chvíľu sa vták naozaj znova objavil a dokonca zjedol Tomov hot-dog. “Môj hot-dog!” vykríkol Tom.
  Na tretí deň to otec oznámil na polícii. Polícia prišla a práve vtedy sa objavil vták. Preletel poza ich dom a potom odtiaľ vyšiel velociraptor! “Niáááá!”
  Otec vykríkol: “Zachráň sa, kto môžeš!” Všetci sa rozutekali a skryli sa do: pizzerie, do domov a do áut. Velociraptor začal behať a skákať po celom meste. Vtom sa objavil Carnotaurus! Oba dinosaury začali spolu bojovať a vyhral Velociraptor. Na svojej obetí si začal pochutnávať. Potom prišiel Triceratopsa zaútočil na Velociraptora. Ten nakoniec utiekol, ale objavili sa ďalšie dinosaury. Vtedy všetci muži vybehli von, ozbrojili sa a začali s nimi bojovať. Boj trval jednu noc.
  Na štvrtý deň prišiel zvláštny kamión, ktorý mal čierny bunker a nejaký príves, na ktorom bola zvláštna guľa so sedadlom. Vyšli traja ľudia a všetky tie dinosaury dostali. Všetci ľudia jasali od radosti. Ale odrazu kamión, dinosaury a tí ľudia zmizli. Všetci sa čudovali, čo sa to stalo. Na pamiatku tohto zážitku postavili sochu Velociraptora. Koniec.