Preskočiť na obsah

Lewis Carroll / Alica v Krajine zázrakov

  “Si príliš naivná, ak si myslíš, že život je len o smiechu a o zábave.”

  Čítala som knihu s názvom Alica v krajine zázrakov. Knihu napísal Lewis Carroll. Je to fantasy román pre deti o dievčatku menom Alica. Túto knihu som si vybrala, pretože bola pre mňa naozaj zaujímavá už keď som bola dieťa, a tak som sa k jej prečítaniu po rokoch vrátila.
  Kedysi dávno zvedavé mladé dievča menom Alica sleduje bieleho králika do králičej nory a ocitne sa v magickom svete zvanom Krajina zázrakov. Pri skúmaní tohto magického miesta sa stretáva s mnohými novými magickými bytosťami, vrátane mačky škľabky, šialeného klobučníka a srdcovej kráľovnej.
  Alica sa počas svojej cesty snaží pochopiť absurdnú logiku a pravidlá Krajiny zázrakov. Učí sa nové veci a dostáva lekcie o identite či zvedavosti.
  Nakoniec sa Alica prebudí zo sna a uvedomí si, že jej dobrodružstvo v Krajine zázrakov bolo iba sen, ale lekcia, ktorá ju veľa naučila a spomienky, ktoré získala, v nej zostávajú a nabádajú ju uchopiť a využiť svoju zvedavosť a predstavivosť v skutočnom svete.
  Veľmi sa mi páčil tento príbeh o ceste sebaobjavovania a bádania, ktorý je veľmi inšpiratívny a pomáha vidieť svet novými očami.