Preskočiť na obsah

Looking for Alaska

    Ako tému tejto knihy som sa zamerala na smrť Alasky. Túto tému som si vybrala preto, pretože sa jej smrť dá skúmať z rôznych pohľadov a čitateľ stále nevie aká je pravda za jej smrťou. Referátom sledujeme vývoj Alaskyného života a jej zmýšľania, kamarátov a taktiež jej životné traumy.

    Smrť Alasky – keď bola menšia zomreli jej rodičia. Každý rok oslavovala jej výročie avšak raz na neho zabudla. Jeden večer pila so svojimi priateľmi a šla šoférovať opitá, nabúrala a zomrela. Som pre názor, že kebyže zabudnem na výročie smrti svojho rodiča, bola by som z toho nešťastná avšak na druhú stranu nešla by som šoférovať opitá. Alaska bola dievča, ktoré malo veľké psychické problémy. Často pila, fajčila, zabávala sa. Taktiež často hovorila o smrti, ako sa zabije ale väčšinou to myslela zo srandy avšak zrejme to tak nebolo. Čo sa týka pitia alkoholu, po jej smrti bolo otestované jej telo a zistilo sa, že vypila viacej alkoholu ako jej telo malo mať, čo je jeden z ďalších dôvodov ,ktorý viedol k blížiacej sa smrti. Čo sa týka jej správania bola veľmi ľahostajná a veľa rebelovala. Nemala rodičov a tak veci brala s ľahkosťou. Prvý deň čo prišla do školy , skryla fľaše alkoholu do lesa ,pretože bola veľmi závislá. Zmenila by som teda jej prístup k správaniu . Často si robila srandy o smrti, slová ako vyhrážky neexistovali. Ďalej by som zmenila jej postoj ku smrti rodičov keďže stále na nich aj tak myslela aj v deň kedy zabudla na mamine výročie, vyčítavala si to až do jej smrti. Avšak v škole mala dobré známky, vedela sa rýchlo naučiť. Toto je jedna z vecí ,ktorá by jej pomohla ak by nebola závislá na alkohole a nemala časté kamarátske zábavy.

    Môj záver. Tému som si vybrala preto, pretože ľudia často nevnímajú psychické stavy svojich najbližších či sa jedná o kamaráta alebo o rodinu. Samovraždu spáchajú ľudia dennodenne a ich dôvody môže byt neznáme. Zahodiť zlé zlozvyky či potreby alebo nepreberať ostatných zlé zvyky ako sme si to mohli všimnúť už u Alasky. Mojím cieľom tohto referátu je teda spresniť správanie dievčaťa Alasky a upozorniť tak ostatných na zlé chyby, ktoré sa nám môžu stať v živote pokiaľ si nebudeme dávať pozor. Kniha sa mi veľmi páčila, odporučila by som ju mojim spolužiakom ako aj tento dokonalý seriál – Looking for Alaska. Hádam Vám téma dala ponaučenie. Ďakujem z pozornosť.