Preskočiť na obsah

Luca Caioli – Ronaldo – posadnutý dokonalosťou

    Vybral som si knihu od talianskeho športovca a spisovateľa, ktorý sa volá Luca Caioli. Ako spisovateľ publikoval mnoho futbalových portrétov ako Lionel Messi, Ronaldinho či Neymar. Ja som si vybral knihu s názvom Ronaldo – Posadnutý dokonalosťou. Vybral som si ju preto, lebo ma zaujíma život futbalistov a Cristiano Ronaldo je môj obľúbený hráč.

    Táto kniha je o živote Ronalda od jeho ťažkých začiatkov až po vrchol jeho kariéry. V knihe sa opisuje jeho detstvo, škola, futbal, rodina a jeho osobný život.

    Môj názor na knihu je taký, že je náučná je v nej veľa zaujímavých vecí, že vždy sa dá všetko dokázať len treba chcieť a pracovať na svojich snoch a veciach, ktoré chceš aby ťa živili. Kniha ma naučila veľa dôležitých vecí a nimi sú disciplína a počúvanie ľudí, ktorí ti chcú dobre a sú skúsení a v živote si už niečím prešli a ešte obdivujem futbalistov za ich vytrvalosť, že keď majú ťažké obdobie a nemajú formu vždy musia tvrdo pracovať a trénovať a musia sa vrátiť späť do formy je to psychicky veľmi náročné. Na knihe sa mi páčilo, že tam podrobne vysvetlený jeho osobný život, že kde sa narodil a jak to všetko začalo, koľko mal súrodencov a, že žil na začiatku svojho života v hrozných podmienkach ale zato bol hrozne pokorný a miloval svoju rodinu a bol jej aj zato málo vďačný. Keď začal z futbalu niečo zarábať tak vždy dal najprv rodine až sa z neho stal miliardár a za to všetko ďakuje bohu. V knihe mi chýbalo viac futbalových úspechov ale aj tak sa mi táto kniha o živote Ronalda ľúbila a veľa mi dala.