Preskočiť na obsah

Mafiánska Poprava?

    Knihu “mafiánska poprava?” od Petra Šlosera som si vybral, pretože som si už dlho chcel prečítať dobrú detektívku. V minulosti som čítal už knihu od Dominika Dána, ktorá sa mi veľmi páčila a preto som chcel vyskúšať aj iných autorov detektívnej literatúry.

    Peter Šloser (vlastným menom Peter Chudý) je bývalí policajný plukovník. Po skončení práce policajta začal písať detektívne romány. Prvú knihu vydal v roku 2019 a odvtedy vydal už šesť kníh.

    Táto kniha nás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, v ktorej sa odohráva príbeh, ktorý vychádza zo skutočných udalostí. V tejto dedinke vybuchnú dva kamióny známeho podnikateľa a na druhý deň zabila bomba aj podnikateľa. Polícia sa zaborí do vyšetrovania a podozrieva dvoch mafiánov.

    Musím povedať že sa mi kniha veľmi páčila. Príbeh bol veľmi pútavý od začiatku až do konca a zápletka bola tiež veľmi dobrá. Kniha čitateľovi priblíži ako prebieha vyšetrovanie z pohľadu policajta čo sa mne osobne veľmi páčilo. Jediné čo by som tejto knihe vytkol je že je v nej až príliš veľa postáv a mení sa rozprávač čo vôbec nie je zlá myšlienka lebo sa na prípad pozeráte nielen pohľadom vyšetrovateľa ale aj občana či bezdomovca, no nepozorný čitateľ sa v tom môže ľahko stratiť.

    Celkovo by som tejto knihe dal niečo medzi 4 a 5 hviezdičkami, pretože mne sa kniha veľmi páčila a bola aj dobre napísaná. Určite ju odporúčam čitateľom, ktorý radi čítajú detektívnu literatúru a majú radi zápletky alebo čitaľom, ktorý už čítali Dominika Dána a chceli by si prečítať niečo podobné no z pohľadu policajného detektíva.