Preskočiť na obsah

Malé ženy, Louisa May Alcottová

    Príbeh začína vianočným obdobím, keď sa sestry Marchové – Meg, Jo, Beth a Amy rozhodnú darovať svoje vlastné potešenie a namiesto toho kúpia darčeky pre svoju mamu. Ich dobročinný čin, darovanie raňajok rodine v núdzi, je odmenený pohostinnosťou suseda pána Laurencea.

    Všetky štyri sestry zažívajú rôzne skúšky. Amy je potrestaná v škole a jej sestra Jo sa jej snaží pomôcť, ale to vedie k incidentu, v ktorom sa Amy takmer utopí. Meg spoznáva povrchnosť spoločenského života na večierku. Beth ochorie a rodina čelí finančným ťažkostiam. Napriek týmto ťažkostiam sestry zostávajú pevne spojené. Vytvoria si rodinný klub, kde vydávajú vlastné noviny a stretávajú sa so svojím priateľom Laurieom. Ich rodinné puto je posilnené aj vďaka ich priateľstvu s pánom Laurenceom a Bethiným darovaným klavírom.

    Keď sa ich otec ochorel, Jo sa rozhodne pomôcť rodine tým, že predá svoje vlasy. Jej neprítomnosť však zanecháva rodinu v zármutku. Beth sa stáva vážne chorou, ale jej smrť prináša rodinu späť k ich otcovi. Sestry sa vyrovnávajú so stratou a novými výzvami. Meg sa vydá a Jo sa venuje spisovateľskej kariére. Amy sa vydá za Laurieho, kým Jo zvažuje ponuku na sobáš od profesora Bhaera.

    Napriek všetkým prekážkam a stratám sestry Marchové zostávajú verné svojim hodnotám a rodinnému puto. Ich príbeh ukazuje, ako silná môže byť láska a podpora rodiny, keď čelíme ťažkostiam a výzvam života.