Preskočiť na obsah

Malý milionár

  Dielo: Malý Milionár
  Autor: David Walliams
  Ilutrátor: Tony Ross
  Vydavateľstvo: SLOVART
  Rok vydania: 2015

  Hlavná postava v tejto knihe menom Joe Kroomple má všetko okrem priateľov ,tu je pár príkladov toho čo mal:
   500 párov značkových tenisiek
   pretekársku dráhu Formuly 1
   3-D IMAX kino v pivnici
   krokodíla
   skejtbordovú dráhu
   ešte jedného krokodíla
   veľa peňazí
   …
  zaujímavé bol to že Joeov otec zbohatol na toaletovom papieri, preto ho aj v jeho snobskej škole šikanovali a prezývali ho prezývkami ktoré nebudem vymenovávať. Potom pochopiteľne ukončil
  tento život a prestúpil na normálnu školu. Ak mám povedať pravdu, moc sa mu tam nedarilo, ale za to si tam našiel kamaráta.

  Páčilo sa mi, že prestal byť taký rozmaznaný a začal sa snažiť schudnúť a byť medzi deťmi. Nerád by som sa v svojom živote dostal do jeho pozície aj za cenu tých krásnych vecí, čo mal okolo seba. Pri čítaní som si uvedomoval, že nie je dôležité byť bohatý vecami, hračkami alebo zvieratami, ale skôr sa snažiť byť bohatý kamarátmi.

  Nepáčilo sa mi, ako chodili do jedného obchodu. Myslím si, že by sa malo všetko v živote používať vyrovnane. Aj do obchodu by sa malo chodiť na striedačku. Joe tam chodieval so svojím najlepším kamarátom Bobom a zároveň ten kamarát bol jeho jediný kamarát. Odporučil by som mu si nájsť viac kamarátov, avšak pri čítaní tejto knihy mi bolo jasné, že to pre Joa vôbec nebola ľahká úloha nájsť si svojho prvého kamaráta.

  V tejto chvíli sa v knihe objavujú dve nové postavy – dvojičky Hulvathovci. Sú to dve naozaj strašné dvojičky, ktoré vyzerajú ako zombíci a jedno z nich je dievča. Tieto dvojičky sa koncentrujú na šikanovanie Boba a Joa. Po opakovanom hodení do smetiaka sa Joe rozhodol, že za každú cenu musí Bobovi pomôcť a dvojičiek sa zbaviť. Mne sa tiež stalo, že môjmu kamarátovi začali spolužiaci robiť nepríjemné veci. Chvíľu som to nechal tak, ale potom som si povedal, že sám tomu nedokáže zabrániť a rozhodol som sa mu pomôcť. Viem si presne predstaviť, ako sa Joe cítil. Mohlo to dopadnúť všelijako, mohlo sa Bobovi a Joeovi nepodariť dvojičky zastaviť, aj mne sa to celé nemuselo podariť. S pomocou dospelých sme sa našťastie dostali zas do normálnej triedy v normálnej škole.

  Ja si myslím, že netreba byť chudobný ale, ani veľmi bohatý lebo vtedy sa začnú deti rozmaznávať a tu je príklad.