Preskočiť na obsah

Malý princ

  Meno: Žofia Pešková
  Trieda: 8.C
  Škola: ZŠ Ľudovíta Štúra
  Kniha: Malý princ
  Autor: Antoine De Saint – Exupéry
  Počet strán: 96
  Obsah: Autor v detstve veľmi rád kreslil, no keď kresbu ukázal dospelým nevideli tam to čo mali. Jedného dňa autor havaroval s lietadlom v púšti, kde bol nútený prespať. Ráno ho zobudil hlas malého princa ktorý chcel od neho aby mu nakreslil ovečku. No keď aj po niekoľkých pokusoch o nakreslenie dokonalej ovečky sa malému princovi stále nepáčila tak sa autor rozhodol nakresliť ovečku v debničke, princ bol nadšený.
  Pri postupnom vzájomnom spoznávaní autor zistil že princ ži je na planéte ,ktorá má veľkosť domu a že rád sleduje západy slnka. Princ spoznával veci na Zemi, ako čo funguje. Počúval princove príbehy, napríklad o namyslenej kvetinke, o tom ako navštívil iné asteroidy, na ktorých spoznal rôznych ľudí , ako napríklad zemepisca, pijana, lampára, kráľa, márnivca.
  Môj názor: Na tejto knihe sa mi páčilo že hovorí o rozdielnom pohľade na veci , ktoré vidia deti a ktoré vidia dospelí, napríklad ako to bolo na začiatku o autorovej kresbe kedy nakreslil hada ktorý zjedol slona ale dospelí nevedeli rozlúštiť čo sa nachádzalo na obrázku. Prišlo mi zaujímavé aj to že ľudia ktorých malý princ stretol autor vykresľoval zlé vlastnosti ľudí. Zdá sa mi že to je veľmi originálna myšlienka nad ktorou by sa ľudia mali zamyslieť.