Preskočiť na obsah

Malý princ

    Existuje vela dôvodov, prečo som si vybral práve túto knihu na referát.
    Zo začiatku som si ju vybrala iba kvoli tomu že to je najmänšia ktorú som doma našla, myslela som si že si ju iba rýchlo prečítam a napíšem že o čom to bolo .Nakoniec som to musela prečítat´aby som vobec pochopila o čom ten autor pisal.
    Hlavným hrdinom príbehu je pilot, ktorý havaroval so svojím lietadlom v púšti kde stretol Malého princa. Malý princ pochádza z asteroidu B612 a cestuje z planéty na planétu, stretáva rôznych dospelých ľudí a učí sa rôzne životné lekcie. Prostredníctvom jeho príbehu spisovateľ ukazuje na mnoho pravdivých faktov ľudskej povahy a spoločnosti. Ako napríklad v dospelom svete sa často stretávame s tým, že ľudia strácajucé spojenie so svojím vnútorným dieťaťom a s fantáziou. Saint-Exupéry nám pripomína, že je dôležité udržiavať si tento vzťah s naším vnútorným dieťaťom, aby sme nezabudli na krásu jednoduchých vecí v živote. Malý princ nám ukazuje, aj to že máme zodpovednosť za tých, ktorých máme radi. Starostlivosť a zodpovednosť voči druhým sú základnými témami tejto knihy. Autor nám chce stým pripomenút´ aby sme boli ohladoplnejší k našim kamarátom. V príbehu „Malý princ“ je dôležitým motívom aj téma lásky a priateľstva. Malý princ sa učí, že to najdôležitejšie v živote je mať radi a byť milovaný. Toto posolstvo nás núti zamyslieť sa nad tým, ako sa správame k tým, ktorých máme radi, a akú hodnotu pridávame do ich života.

    Ludia hovoria že Malý princ nie je len príbeh pre deti, ale aj pre dospelých. Saint-Exupéry nám ponúka múdre a dojímavé posolstvo, ktoré nás núti zamyslieť sa nad naším životom, našimi hodnotami a našimi vzťahmi. Táto kniha nás učí, že aj v najjednoduchších veciach môžeme nájsť hlboké pravdy o sebe a o svete okolo nás