Preskočiť na obsah

Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry

    Malý princ je nezabudnuteľným príbehom, ktorý pohlcuje dušu svojou jemnou, no hlbokou myšlienkou. Autorská výnimočnosť Antoina de Saint-Exupéryho je jasne zreteľná v tejto malej, no mocnej knižke, ktorá sa stala klasikou v literatúre pre deti aj dospelých.
    Príbeh začína s pilotom havarujúcim v púšti, kde stretáva tajomného Malého princa, ktorý pochádza z iného planéty. Malý princ zdieľa svoje úvahy a skúsenosti s pilotom, pričom každá z nich prináša hlboké ponaučenie a múdrosť. Spolu cestujú cez rôzne planéty, kde stretnú zvláštne postavy, ktoré predstavujú rôzne ľudské charaktery a osobnosti.
    Príbeh Malého princa je o hľadaní pravdy, priateľstva a láske. Autor sa venuje téme dospelosti a detstva, kde deti často vnímajú svet s väčšou úprimnosťou a zvedavosťou ako dospelí. Saint-Exupéry poukazuje na hodnotu jednoduchosti a na dôležitosť uchovávania si vnútornej čistoty a lásky voči druhým.
    Bez ohľadu na to, či ste dieťa alebo dospelý, táto kniha vám ponúka unikátnu cestu objavovania a poznávania sveta a samého seba. Malý princ je dielo, ktoré si zaslúži miesto na poličke každého milovníka literatúry.