Preskočiť na obsah

Malý princ ,Antonie de Sain Exupéry

  Malý princ
  Antoine de Saint-Exupéry

  Malý princ, ktorého napísal Antoine de Saint-Exupéry, je klasickým dielom, ktoré oslovuje čitateľov všetkých vekových kategórií po celom svete.
  Príbeh sa začína tým že, pilot, ktorý havaroval so svojím lietadlom v púšti, stretne malého princa, ktorý pochádza z malej planety. Malý princ zažil mnoho dobrodružstiev na svojej výprave medzi rôznymi planétami a stretol sa s mnohými zvláštnymi ľuďmi, ktorý symbolizujú život dospelého človeka.
  Jedným z hlavných motívov knihy je dôležitosť zachovania detstva a jednoduchosti vo svete, ktorý sa stáva čoraz viac zložitým. Malý princ nám pripomína, že najdôležitejšie veci v živote sú neviditeľné pre oči a že je dôležité hľadať srdcom.
  Jazyk knihy je jednoduchý čo ju robí vhodnou pre mladých čitateľov, no zároveň aj pre dospelých. Autor používa metafory a iné literárne prostriedky na vyjadrenie svojich myšlienok a vytvára tak zážitok, ktorý sa nedá zabudnúť.
  Malý princ je kniha, ktorá nás inšpiruje k zamysleniu nad vlastným životom a hodnotami, ktoré sú pre nás skutočne dôležité. Je to príbeh, ktorý nám pripomína, že pravá krása a bohatstvo sa nachádzajú v jednoduchosti.
  Odporúčam túto knihu tým ktorí majú radi fantasy literatúru a nejaké to dobrodružstvo.