Preskočiť na obsah

Mami, kúp mi psa Zuzana Štelbaská

  Názov knihy: Mami,kúp mi psa!
  Autor knihy: Zuzana Štelbaská
  Vydavateľstvo: Albatros
  Počet strán:139
  Knihu dostal na narodeniny môj brat pred siedmimi rokmi. Vtedy sme ešte nemali psa, ale neskôr nám ho rodičia kúpili. Mám rada knihy o zvieratách, preto som si chcela knihu prečítať.
  Na knihe sa mi páčilo ,že Ondrej z prázdnin odchádzal s novým psíkom, po ktorom tak veľmi túžil.
  Nepáčilo sa mi, že fenka Džena zomrela.
  Knihu by som odporučila všetkým kamarátkam a kamarátom, ktorí túžia mať psa. Z príbehov sa dá dozvedieť, aké náročné je mať psíka a aké dôležité je starať sa o neho.
  Kniha je o jedanásťročnom chlapcovi, ktorý túži mať psa. Dej príbehu sa odohráva na prázdninách u deda Meda v menšom meste, v malom dome so záhradkou. Počas prázdnin Ondrej zažil veľa dobrodružstiev nielen so svojim dedom a jeho psami ,ale aj so svojimi kamarátmi Marošom a Matejom a ich sesternicou Laurou. Ondrej veľmi rád číta knižky o psoch a snaží sa svojej mame dokázať, že jeho prianie mať psa myslí vážne. Na prázdninách u deda však pochopí, že to nie je vôbec ľahké. Posledný príbeh je smutný. Je o psovi, ktorý sa volá Džena, je veľmi stará a nevládze chodiť. Dedo mu prezradí, že Džena je vlastne mamin pes. V minulosti sa o ňu nemohla starať, tak putovala k dedovi. Po príchode veterinára. Džena zomiera. Dedo mu vysvetlil, že aj také smutné a ťažké chvíle sú v živote.
  Príbehy v knižke sú napínavé, zábavné, ale aj smutné.

  Natália Földešiová, 5.A