Preskočiť na obsah

Marek Hamšík

  Marek Hamšík (Roman Smutný)
  1. Začiatky v AS Trenčín – Marek Hamšík začal svoju futbalovú kariéru v mládežníckych tímoch AS Trenčín v rodnom Slovensku. Jeho talent a schopnosti ho rýchlo vystrelili do popredia a už v mladom veku bol považovaný za jedného z najperspektívnejších slovenských futbalistov.
  2. Prestup do SSC Neapol – V roku 2004, vo veku 17 rokov, Hamšík prestúpil do talianskeho klubu SSC Neapol. Bol to preňho veľký krok, ale rýchlo si získal dôveru trénera a fanúšikov vďaka svojej technike, prehľadu a schopnosti streľby z diaľky.
  3. Úspechy v Neapole – Hamšík sa rýchlo stal kľúčovým hráčom tímu SSC Neapol a bol jedným z pilierov ich úspechov v talianskej Serie A. Pomohol klubu získať niekoľko trofejí, vrátane Coppa Italia a Superpohára Talianska.
  4. Medzinárodná kariéra – Okrem svojich úspechov v klube sa Hamšík stal aj dôležitým hráčom slovenskej futbalovej reprezentácie. Zúčastnil sa niekoľkých majstrovstiev Európy a Svetových pohárov, kde preukázal svoj talent a vodcovské schopnosti.
  5. Rekordy a uznanie – Počas svojej kariéry v Neapole sa Hamšík stal legendou klubu. V roku 2017 prekonal rekord Diego Maradonu ako najlepší strelcom v histórii SSC Neapol, čo mu vyneslo veľkú obľubu u fanúšikov a rešpekt vo futbalovom svete.
  6. Prestup do Číny a návrat na Slovensko – V roku 2019 sa Marek Hamšík rozhodol pre prestup do čínskeho klubu Dalian Professional FC, kde strávil krátke obdobie. Neskôr sa však rozhodol vrátiť sa na Slovensko, kde pokračuje vo svojej futbalovej kariére.

  Vybral som si túto knihu lebo ma zaujalo ako sa dostal na vrchol svojej kariéry a inšpirovať sa ňou.