Preskočiť na obsah

Maria Jack – The time trippers

  Prečo práve táto kniha?
  Zaujala ma svojím výzorom. Krásne ilustrované spracovanie obalu ma prinútilo k čítaniu. Obal neklamal , kniha bola skutočne dobrá.
  Čo mi prinieslo čítanie?
  V prvom rade slovnú zásobu, veľa nových slov a slovných spojení. Kniha ma
  vtiahla do deja. Rozvinula aj moju fantáziu.
  Teraz vtiahnem do deja ja vás!
  Hlavným hrdinom je mladý chlapec menom Matt Johnson, ktorý má nočné
  mory o autonehode, pri ktorej zomreli jeho rodičia. Teraz sa o neho stará jeho babička. Matt má obavy z novej školy a z hľadania nových priateľov. Onedlho stojí pred jej bránami a poznáva novú spolužiačku, krásnu a mlčanlivú blondínku.
  Matt nemá v škole uniformu a je celý nešťastný z detí, ktoré mu nič nedarujú. Babička ho neustále uisťuje, že si onedlho priateľov nájde. V noci sa Mattovi prvý krát nesníva o autonehode, ale o dievčaťu, ktoré stretol v škole. Práve ona je dôvod prečo vstáva a dáva škole druhú šancu. Konečne dochádza aj k zoznámeniu. Je to Linda, s ktorou majú veľa spoločného a začína ich prvá spoločná hodina v škole. Dejepis a hneď prvý projekt, na ktorom budú spoločne pracovať. Absolvujú aj školský výlet s učiteľom, ktorý má záhadný počítač. Po jeho otvorení sa Matt a Linda ocitajú
  na hrade v dávnej minulosti. Rozdeľujú sa . O Linde si pán hradu myslí, že je
  čarodejnica, a preto podniká pradávny rituál, ktorým ju chce utopiť. Matt sa medzitým nachádza v neďalekej dedine a spoznáva chlapca menom Watt, ktorý ho sprevádza ich spôsobom života.
  Neskôr Matt zachraňuje Lindu z vody a utekajú na hrad ,kde im späť do reality pomáha hradný šašo. Obaja sú v poriadku a so
  spolužiakmi sa dostávajú domov.