Preskočiť na obsah

Martin a jeho dobrodružstvo

  Martin bol na Vianoce u svojich rodičov, keď nastal čas vrátiť sa domov. Jeho rodičia sa s ním rozlúčili, a jeho otec ho zobral na letisko. Keď vystúpili, poprial mu šťastnú cestu a bezpečné pristátie.
  Ako typický mladý cestovateľ, s pohľadom zapozeraný do mobilu, si Martin nevšimol hlásenie o zmene brány pre svoj let na Havaj. Zdalo sa, že všetko je v poriadku, no keď vkročil do lietadla a pohodlne sa usadil na svoje miesto pri okne, zistil že niečo je inak. V tom momente, keď štartovali motory a lietadlo sa zdvihlo do vzduchu, si Martin všimol niečo zvláštne. Všetko okolo neho sa zdalo byť mierne iné, a keď sa pozrel na plánik ako má ísť lietadlo, zistil, že nejde na Havaj ale do Grónska,
  Prepadol ho pocit zmätenosti.
  Martin zistil, že nie je pripravený na túto extrémne chladnú destináciu. Jeho kufor bol naplnený letnými šatami a plážovým oblečením.
  Keď pristáli na zasneženom letisku v Grónsku Martin pocítil mráz. Rýchlo si uvedomil, že musí niečo urobiť, pochopil že tu dlho neprežije takže si na letisku kúpil teplý kabát a nejaké jedlo. Rýchlo sa vybral hľadať nové lietadlo, ktoré ho dostane späť domov na Havaj.
  Po pár dňoch hľadania dostal Martin konečne nové letenky a sadol si do teplej kabíny lietadla smerom k slnečným plážam Havaja. Keď sa lietadlo konečne vzďaľovalo od Grónskeho snehu, Martin si prisahal, že nikdy viac nebude brať cestovanie na ľahkú váhu a bude pozornejší vo všetkom čo robí.