Preskočiť na obsah

Michael Schumacher cesta na vrchol James Allen

    Michael Schumacher: Cesta na vrchol
    James Allen
    Prečítal som knihu, ktorá ponúka fascinujúci pohľad do života a kariéry legendárneho pretekára Formuly 1. James Allen detailne mapuje Schumacherovu cestu od jeho začiatkov v motoršporte až po dosiahnutie vrcholu svojho úspechu. Prostredníctvom pútavého príbehu sa zoznámia čitatelia s výnimočným talentom a nezlomnou odhodlanosťou, ktoré Schumacherovi pomohli stať sa jedným z najúspešnejších pretekárov v histórii formuly jeden. Kniha taktiež odhaľuje Schumacherov ľudský rozmer a osobné výzvy ,ktorým čelil mimo pretekárskych okruhov. Je nám ponúknutý hlboký pohľad do schumacherovho vnútra ukazuje jeho pochybnosti, radosť z úspechov a vyrovnávanie sa zo zlyhaniami čo nám umožňuje lepšie pochopiť jeho motiváciu a rozhodnutia. Allen tiež zobrazuje dynamiku Schumacherovho vzťahu so športom, fanúšikmi a tímom. Zdôrazňuje dôležitosť jeho vedúcej osobnosti, schopnosti spolupracovať s inými a nadanie motivovať tím k dosiahnutiu maximálneho výkonu. Týmto spôsobom čitateľom poskytuje celkový obraz o Schumacherovi nie len ako o pretekárovi ale aj ako lídrovi a rodinne založenom človeku. Po prečítaní knihy som si uvedomil ,že Schumacherov príbeh nie len o víťazstvách na okruhoch ale o sile jeho vôle, neúnavnom úsilí a nezlomnej odhodlanosti prekonať všetky prekážky. James Allen nám skrze svoj pútavý príbeh pripomína prečo je Michael Schumacher považovaný za jedného z najvýznamnejších a najuznávanejších pretekárov v histórii automobilového športu jehož vplyv sa preniesol zo sveta formuly jeden.
    Kniha sa mi celkovo veľmi páčila a je to veľmi inšpirujúci a motivujúci príbeh ,ktorý poukazuje na to aký jedinečný bol Schumacher za volantom auta formuly jeden.
    Je to čítanie určené skôr pre fanúšika formuly jeden ale určite dokáže zaujať ktoréhokoľvek čitateľa. Super spracovanie a kniha vyšla v Slovenskom vydaní s doslovom slovenského komentátora formuly jeden Števa Eiseleho.