Preskočiť na obsah

Môj príbeh

    Kniha môj príbeh vo mne zanechala veľký dojem. Je to fascinujúci príbeh Michelle Obamovej, v ktorej opisuje začiatky svojho manželstva, keď sa snažila zladiť prácu, rodinu a materské povinnosti, s rýchlo sa rozvíjajúcou kariérou svojho manžela.
    A nielen to, ale oveľa viac. V knihe ma zaviedla do svojho sveta, kde mi postupne odhaľovala svoj život. Od toho, ako ju rodičia odmalička spolu s jej bratom viedli k tomu, aby bola otvorená a nebojácna. Ako ju život zavial oveľa ďalej, na Princetonskú univerzitu, kde po prvý raz pocítila aké to je byť jedinou černoškou v aule, až po to ako pracovala na poste renomovanej firemnej právničky, kde sa zoznámila so svojim budúcim manželom Barackom Obamom a obrátil sa jej život naruby. Odhaľuje súkromné diskusie súvisiace s jehou kandidatúrou na post prezidenta, aj svoju úlohu v jeho kampani, ktorá jej priniesla popularitu, no zároveň sa nevyhla kritike. So šarmom, humorom a neobvyklou otvorenosťou mi ponúkla pohľad do zákulisia diania, keď sa jej rodina stala stredobodom pozornosti celého sveta, aj na osem dôležitých rokov, ktoré prežila v Bielom dome – na to, ako sa postupne zoznamovala so svojou krajinou a krajina sa zoznamovala s ňou. Nevynechala okamihy veľkého žiaľu a nezlomnej vôle, a nechala ma nazrieť hlboko do duše jedinečnej priekopníckej osobnosti, ktorá sa snaží žiť autenticky a investuje energiu, silu a hlas v prospech vyšších ideálov.
    Vo svojom úprimnom a odvážnom prerozprávaní svojho príbehu nás vyzýva, aby sme sa zamysleli nad tým, kto v skutočnosti sme a kým chceme byť. A to ma zasiahlo asi najviac.