Preskočiť na obsah

Moja studená vojna

    Kniha Moja studená vojna je založená na dvoch prelínajúcich sa príbehoch, ktoré sú odlišné, no zároveň majú toho veľa spoločného.
    Prvý príbeh sa odohráva v Československu okolo roku 1988. Mladý Tomáš je obyčajný chlapec, ktorý sa nevie a nechce uspokojiť so životom v socializme a obmedzeniami. Preto hľadá spôsob, ako pred takým životom uniknúť. Pritom sa však ocitáva v rôznych problémoch, ktoré musí vyriešiť. Čelí veľkému rozhodnutiu. Opustí svoju rodinu za vidinou slobody alebo sa podriadi systému?
    Druhý príbeh sa odohráva v USA o 13 rokov neskôr. Hľavnou postavou je 30-ročný Sam, ktorý má na prvý pohľad perfektný život. Má ženu, dve deti a žije v slobodnej Amerike. No predsalen nie je všetko v jeho živote také dokonalé. Jeho manželstvo sa rozpadá a v deň, kedy padnú Dvojičky sa musí rozhodnúť. Odíde s deťmi a začne nový život alebo sa vzdá svojich detí a ostane v Amerike?
    Táto kniha je plná napätia, strachu, sklamania, smútku, ale aj odvahy, odhodlania, pravého priateľstva a lásky.
    Túto knihu mi odporučila moja mamina a som veľmi rada, že som si ju prečítala. Keďže som v tom období nežila, tak o socializme som veľa nevedela. Práve vďaka tejto knihe som sa veľa dozvedela a naučila. Taktiež som si uvedomila, že môžem byť rada za to, v akej dobe žijem.