Preskočiť na obsah

Moja vina- Mercedes Ron

  Vďaka mojej kamarátke, ktorá mi odovzdala prvú knihu. Ponorila som sa do sveta kníh. Moja vina je trilógia kníh, ktoré ma od marca 2023 sprevádzajú a táto kniha bola prvou z tejto dokonalej trilógie a ďalším nezabudnuteľným dobrodružstvom.
  V „Mojej vine“ sa rozohráva emocionálny zápas, kde sa láska, priateľstvo a tragédia pretínajú do spletitého plátna života. Hlavné postavy prežívajú bolestivú cestu objavovania svojich hlbokých túžob a tajomstiev, čo robí príbeh neodolateľne ľudským a pútavým. Nie je to žiadna fantázia, ani nič podobné, je to zobrazenie toho, že láska nemá hranice. Už na začiatku vidíme, ako sa hlavné postavy Nick a Noah (nevlastný súrodenci) do seba zamilujú. Príbeh je krásny, ale má svoje temné kúty. Noah musí opustiť domov, pretože si jej mama našla po ťažkom rozvode s násilníkom novú lásku. Noah ale prenasleduje trauma z detstva, ktorú jej otec zanechal. Zmení sa to, keď stretne Nikolasa? Nick je navonok krásny otcov miláčik, čo ale otec netuší je, že Nick sa po nociach poneviera po závodoch. Mám pocit že sa mi páči Noah hlavne kvôli tomu, že máme veľa spoločné, ako je tvrdohlavosť. Nebudem Vám tu opisovať celý dej, aby som vám všetko nepredradila, ale verte mi, že to za to stojí, nájsť si čas na dobrú knihu.
  Noah, hlavná postava, sa nachádza v strese a zmätenosti, keď sa jej život začína rozpadávať kvôli neočakávaným udalostiam. Snaží sa zvládnuť tlak a hľadá odpovede na svoje otázky o minulosti a budúcnosti. Keď sa však zdá, že už nedokáže ďalej, stretne osobu, ktorá jej otvára nové dvere nádeje a zmierenia. Noah musí čeliť svojim strachom a konfrontovať svoje vlastné chyby, aby našla vnútorný pokoj a možno aj novú lásku…
  Noah a Nick vytvárajú nezabudnuteľný príbeh lásky, ktorý je oveľa viac ako len romantická idyla. Ich vzťah sa stáva príkladom sily a odvahy, keď sa obaja rozhodnú prekonať svoje vlastné obmedzenia a nájsť spoločné porozumenie. Ich láska je príkladom toho, ako úprimnosť, dôvera a obetavosť môžu prekonať aj najväčšie výzvy života. Ich príbeh je inšpiráciou pre každého, kto verí vo vnútornú silu a schopnosť nájsť pravú lásku aj v najtemnejších časoch.
  Autorkin talent vytvára úchvatné obrázky vo vašej mysli, ktoré vtiahnu čitateľa do každej scény, pri ktorých som ja osobne niekedy zabudla aj dýchať nechýba ani nevyspytateľné napätie, ktoré drží na ostrie sedadla. Spolu s postavami v celej trilógii sme svedkami ich osobných bojov a rastu.
  „Moja vina“ je len časť z celej ich cesty a verte mi, keď začnete s jednou, nebudete vedieť skončiť tak ako ja. Neprešiel ani mesiac a ja som mala doma zvyšné dve časti „Tvoju vinu“ a „Našu vinu“, ktoré do mesiaca boli prečítané ako nič. Odporúčam ju každému, kto túži po príbehu, ktorý zasiahne do najhlbších vrstiev duše.