Preskočiť na obsah

Moje jarné prázdniny

    Moje jarné prázdniny začali cestou vlakom z Bratislavy do Považskej Bystrice. Najskôr to vyzeralo, že vôbec nepôjdem, pretože pár dní pred tým ma začalo bolieť hrdlo a necítila som sa vôbec dobre. Ale ako čas plynul ja som sa začala cítiť lepšie a lepšie. V nedeľu ráno ma mamina a tatinom prekvapili lístkom na vlak a ja som odcestovala na prázdniny. Obidve moje babky bývajú v Považskej Bystrici, tak sme sa dohodli, že pol prázdnin strávim u jednej babky a druhú polku strávim u druhej babky. V pondelok sme išli pre môjho bratranca a sesternicu do školy a pre najmladšieho bratranca do škôlky, potom sme sa s nimi učili a po obede sme šli na ihrisko. Keďže sa počas školského roka, tak často nestretávame, rozhodli sme sa, že pôjdeme do našej obľúbenej reštaurácie. Tento čas sme si naozaj užili.
    Potom sa presunuli k druhej babke. V ten deň nás čakalo veľké prekvapenie. Babka nám povedala, že si musí ísť niečo vybaviť do kvetinárstva, tak sme išli s ňou. Ale na miesto kvetinárstva nás zobrala do štúdia, kde sa dajú prepichnúť uši. Ja som sa naozaj veľmi bála a preto som poprosila svoju sestru nech ide prvá. Tá ma upokojila a povedala mi, že to vôbec nebolí a mala pravdu, vôbec to nebolelo. Potom sme sa už len prechádzali po meste, pretože bolo naozaj krásne počasie. Na druhý deň sme si chceli naplánovať výlet niekde do okolia. No našu babku napadlo, aby sme išli do Košíc, tak sme si kúpili lístky a ešte ten deň vyrazili. Cesta trvala 3 hodiny.
    Keď sme dorazili do Košíc poslali sme fotku mamine a tatinovi, lebo nevedeli, že sme sa rozhodli ísť do Košíc. Naša babka pochádza z Košíc a má tam svoju najlepšiu kamarátku u ktorej sme prespali. Večer u tety Katky bol zábavný hrali sme karty a plánovali si druhý deň kam pôjdeme. Ráno sme sa naraňajkovali a vyrazili do mesta. Navštívili sme miestny trh, potom sme vyrazili k Domu svätej Alžbety. Potom sme si dali výborný obed v reštaurácii, ktorá bola pod zemou. Samozrejme nemohol chýbať aj výborný dezert. Navštívili sme mestský park, botanickú záhradu, kde sme videli veľmi veľa druhov orchideí, pomarančovníky, kakaovník a kaktusy. Pre mňa však bolo najkrajšie, keď sme navštívili pavilón motýľov. Po obede sme sadli na vlak plné zážitkov. V sobotu sme mali rodinnú oslavu, ktorú sme si naozaj veľmi užili. V nedeľu sme sa pobalili a išli sme domov.