Preskočiť na obsah

Moje najkrajšie zážitky -Lucas Radermacher

  Moje najkrajšie zážitky

  Volám sa Lucas a rád by som vás previedol kúskom prázdnin za rok 2023/2024.

  1. Naše Turecko
  O tretej hodine ráno pre nás prišiel taxík aby nás zobral na bratislavské letisko. Tam sme sa stretli s dekom, babkou, krsnými a bratrancami. Po registrácii nám zostávalo ešte viac ako hodina kým sme vstúpili na palubu lietadla. Cesta trvala dve a pol hodiny a môj prvý let lietadlom sa mi naozaj páčil.
  Po príchode do hotela sme sa celá rodina ponáhľali pozrieť more. Všetky deti hneď zaujal vodný nafukovací hrad. Už na druhý deň sme hrad vyskúšali. Poviem vám, celé telo som mal doškriabané a na druhý deň riadna svalovica.
  Každý deň sme trávili buď pri bazéne, alebo pri mori. Počas dovolenky nás rodičia zobrali na výlet pozrieť si vystúpenie delfínov. Po vystúpení sme si išli kúpiť zmrzlinu. More bolo krásne a plné mušlí. Keďže sa aj s bratom radi potápame, jediné, čo nám chýbalo boli ryby.

  2. Za rodinou do Belgicka
  Môj tato pochádza z Belgicka. Každý rok sa za rodinou veľmi teším. Cestujeme autom a cesta trvá desať hodín. Tento rok nás tam čakal nový kamoš – pes Juna.
  Teta s ujom majú veľkú záhradu s bazénom, kde sa s bratom vždy jašíme. Každý rok v Belgicku, si naplánujeme navštíviť nové mesto a minulý rok to bol Gent. Bývali sme v krásnom hoteli s komixovým štýlom, hneď v centre mesta. Dali sme si plavbu loďou cez Gentský kanál a druhý deň cestovali autobusom k moru. More je síce studené, ale s bratom sme obaja ľadové medvede. Pláž je piesková, takže každý rok s bratom súťažíme kto postaví lepší hrad z piesku.
  Z výletu vždy prinesieme veľa mušlí. K tete sa vraciame vlakom a na stanici nás vždy čaká naše auto.
  Neďaleko domu, kde býva teta je potok, v ktorom každý rok hľadáme raky. Už teraz sa tam opäť teším.
  3. Stanovačka
  Leto pre mňa znamená aj stanovačku na záhrade. V Seredi máme malú záhradku, kde starí rodičia pestujú zeleninu a ovocie a ja s bratom a bratrancami sa tam zabávame. Pred pár rokmi nám rodičia vykopali dieru na bazén. V lete je to kopec zábavy. Občas cez víkend si postavíme stany a zostaneme na noc. Večer opekáme spekáčiky a ako dezert si opečieme aj marshmellow.
  Po večeri sa s baterkami vyberieme na nočnú prechádzku okolím. Rodičia sa nás snažia trošku vystrašiť, ale my sa nebojíme. Po prechádzke sa napokon uložíme do stanov. Ráno sme vždy skoro hore. Raz sme dokonca zažili aj riadnu búrku a od 4 hodiny ráno okolo chodia vlaky.
  Raňajky na stanovačke sú vždy praženica, fazuľky a slaninka.